Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Komárkův Allwyn bude provozovat britskou loterii. Licenci získal na deset let

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se v Británii oficiálně stala provozovatelem prestižní Národní loterie. Rozhodla o tom britská Komise pro hazardní hry. Ta firmu jako preferovaného uchazeče o licenci vybrala na jaře. Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii.
  13:07

Allwyn zvítězil mimo jiné díky příslibu, že na dobročinné účely vybere podstatně více než společnost Camelot, která loterii provozovala doposud a proti výběru již dříve podala námitky. Slíbil také vysoké investice do nových digitálních produktů.

Rozhodnutím společnosti Camelot stáhnout své námitky vstoupila britská komise do jednání s Allwynem o dokončení procesu. „To znamená, že společnosti Allwyn byla oficiálně udělena čtvrtá licence,“ píše se v dnešním oznámení Komise pro hazardní hry.

Britská Národní loterie patří k největším na světě. Od jejího vzniku v roce 1994 hráči dohromady získali více než 46 miliard liber (1,29 bilionu Kč) na 670 000 dobročinných účelů po celé Británii.

Allwyn provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Dříve se jmenovala Sazka Entertainment. Letos v lednu firma oznámila, že prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings (CRHC) vstoupí na akciovou burzu v New Yorku.

Karel Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům, časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na 7,7 miliardy USD (191 miliardy Kč). Jeho firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly mimo jiné ve společnostech Allwyn, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...