Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Armáda rozprodává motorky i náklaďáky

Ekonomika

  11:11
PRAHA - Armáda zveřejnila inzerát na prodej nepotřebné techniky. Zájemcům nabízí téměř 1200 vozidel, mezi nimi osobní a nákladní automobily, ale i pojízdnou ženijní dílnu. Ministerstvo obrany informace o prodeji zveřejnilo na své internetové stránce.

Vojenský nákladní vůz Liaz. foto: Liaz

Mezi nepotřebnou technikou se nacházejí motocykly, osobní a terénní auta značek Škoda, Mitsubishi nebo Jeep. Armáda chce prodat i střední a těžká silniční a terénní vozidla. K dalším nabízeným věcem patří ženijní technika, která by již v armádě nenašla využití, jeřáby, přívěsy a dokonce i křovinořezy. Nabízené věci se nacházejí u útvarů v Novém Jičíně, Loukově, Olomouci, Ústí nad Orlicí a Kostelci nad Labem.

ČTĚTE TAKÉ O "ŽIGULÍCÍCH"

"V nabídce je i jedna skutečná lahůdka, kompletně vybavená ženijní pojízdná dílna. Její součástí je téměř nepoužívaný soustruh, fréza a další vybavení.

Celá dílna je ve vynikajícím stavu," uvedl Ladislav Crha z ministerského Odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem.

Nabízenou techniku si mohou koupit firmy nebo fyzické osoby s živnostenským listem. Technika se prodává bez technických průkazů, pohonných hmot a ostatních provozních kapalin. O tom, kdo si vyřazená armádní vozidla odveze, rozhodne výše částky, kterou za jednotlivé kusy budou zájemci ochotní zaplatit, uvádějí podmínky prodeje zveřejněné na webu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!