Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Audi zavede noční směny v továrně v Maďarsku

Ekonomika

  6:00
Budapešť - Německá automobilka Audi zavádí ve své maďarské továrně ve městě Györ noční směny. Vychází tím vstříc rostoucí poptávce po svých luxusních modelech. Firma, která patří do koncernové skupiny Volkswagen Group, to uvedla v dnešním sdělení.
Audi (ilustrační foto).

Audi (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Závod v Györu, který se nachází 120 kilometrů západně od Budapešti, má roční kapacitu produkce 160 tisíc vozů. Audi v něm vyrábí sportovní vozy TT Coupé a Roadster a modely A3 ve verzích Limousine a Cabriolet. Loni tam firma vyrobila 42 tisíc 851 vozů a 1,93 milionu motorů, z čehož šla většina na vývoz.

"Připravujeme se na přechod sériové výroby nového Audi TT Coupé na plný výkon. Zavedení třetí směny je nevyhnutelné," uvedl podle agentury Reuters výrobní ředitel Audi Gerd Walker.

ČTĚTE TAKÉ:

Audi je jedním z největších maďarských vývozců. Loni dokončila automobilka investiční program rozšíření továrny v Györu v sumě 900 milionů eur (zhruba 25 miliard Kč).

Evropská komise minulý týden oznámila zahájení hloubkového vyšetřování státní pomoci, kterou maďarská vláda plánuje dát Audi v souvislosti s jejími investicemi v zemi. Budapešť chce poskytnout firmě podporu 133,3 milionu eur, sdělila komise.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!