Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Bém chce žalovat Reflex za montáž s prasečím rypákem

Média

  17:31
PRAHA - Pražský primátor Pavel Bém (ODS) se chce obrátit na soud kvůli svému vyobrazení na titulní stránce lednového čísla časopisu Reflex, které ho znázorňuje s prasečím rypákem. Uvedl to server Aktuálně.cz. Fotomontáž a článek "Poslední Pavla Béma chrocht" o poměrech na magistrátu označil za lživé, vulgární a lidsky nedůstojné.

Bémova karikatura na obálce Reflexu foto: Reprofoto

"Pan (šéfredaktor Reflexu Pavel) Šafr není pánbůh, aby si mohl dělat, co chce. Je vázán novinářskou etikou, svědomím i českým právním řádem. Poškozuje svým jednáním nejenom mě osobně, ale i téměř 20 000 zaměstnanců města i celou Prahu," uvedl Bém.

Článek v Reflexu se zabývá korupcí na pražské radnici. Uvádí, že zde existuje "systém účelových spojenectví, osobních i obchodních vazeb, rozdělení moci a odpovídajících odměn". Zdroje z magistrátu pak popisují konkrétní případy korupce při udělování výjimek z územního plánu nebo při rozhodování o případných změnách v územním plánu. V souvislosti s radnicí pak Reflex zmiňuje "podobenství o chlívu plném vesele chrochtajících prasátek u koryt plných pomejí".

Jiný spor kvůli fotomontáži na přední straně Reflexu skončil ve čtvrtek, zatím nepravomocně, u pražského městského soudu. Vydavatelství Ringier zažaloval středočeský hejtman a poslanec David Rath (ČSSD) kvůli karikatuře, která ho loni v únoru zpodobnila jako nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Požadovanou omluvu mu však soud zatím nepřiznal. Rath se chce proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!