Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Bolt dostal od investorů 15 miliard na doručování potravin. Spustí novou službu

Rozvážka jídla společností Bolt foto: Profimedia.cz

Estonský provozovatel alternativní přepravy Bolt získal od investorů 600 milionů eur (15,3 miliardy Kč). Získané peníze chce použít na expanzi v rychlém doručování potravin, aby si upevnil postavení na tomto rychle rostoucím, ale silně konkurenčním trhu.
  10:07

Peníze od investorů ohodnocují Bolt na více než čtyři miliardy eur, což je více než dvojnásobek proti tomu, na kolik investoři ohodnotili firmu v předchozím kole financování. Bolt nyní získal peníze od nových investorů Sequoia, Tekne a Ghisallo, ale také od stávajících investorů G Squared, D1 Capital a Naya.

Bolt v nadcházejících měsících plánuje spustit novou službu dodávky potravin do 15 minut nazvanou Bolt Market. Dostupná má být v deseti evropských zemích.

Firma původně začala fungovat jako alternativní taxi, postupně však expandovala do dalších služeb. V současnosti nabízí také rozvoz jídla, sdílení aut a elektrických koloběžek a pronájem kol. Doufá, že díky rozšiřující se nabídce služeb se stane první evropskou superaplikací.

Společnost Bolt podle svých internetových stránek působí ve 30 zemích, kde má registrovaných více než 50 milionů zákazníků a 1,5 milionu partnerských řidičů. Založena byla v roce 2013, původně se jmenovala Taxify. Od roku 2015 působí také v České republice.

VIDEO: Doručování přes Bolt food si zkusil i reportér Matěj Smlsal:

15. prosince 2020

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv

Pozn.: Oproti videoreportáži Bolt food snížil základní výdělek za zakázku na 55 korun.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!