Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČD do roka přidají spoje na tratě Praha-Vídeň a Brno-Budapešť

Ekonomika

  15:21
PRAHA - České dráhy v novém jízdním řádu pro rok 2013 přidají jeden mezinárodní spoj mezi Prahou a Vídní a druhý mezi Brnem a Budapeští. U několika dalších mezinárodních vlaků se změní část trasy. Změny začnou platit od letošního 9. prosince.

Vlak (ilustrační foto) foto: stavbaroku.cz

Změna trasy se týká například mezinárodního rychlíku Carl Maria von Weber, který místo do Vídně nově pojede do Bratislavy. Stejnou cílovou stanici místo Vídně bude mít i spoj z Hamburku Johannes Brahms. Na trati mezi severní Moravou, Polskem a Slovenskem České dráhy prodlouží trasu rychlíku Moravia jedoucího z Budapešti do Ostravy. Nově ponese jméno Varsovia a bude zajíždět i do Varšavy. Do polské metropole se prodlouží i trasa spoje Rastislav, který v letošním jízdním řádu jezdí mezi Břeclaví a Bohumínem.

ČTĚTE TAKÉ:

Vlaky do Bavorska budou nově končit v Mnichově

Další větší změny se podle Českých drah budou týkat spojení České republiky s Bavorskem, kde budou nově všechny vlaky končit v Mnichově. Letos dva páry vlaků místo Mnichova směřují do Norimberku.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Změny v jízdních řádech vycházejí z objednávky ministerstva dopravy a krajů, uvedly České dráhy. Zatím je dojednána podoba provozu většiny mezinárodních spojů. Jízdní řády vnitrostátních rychlíků a regionálních vlaků jsou podle ČD v pokročilé fázi přípravy.

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...