Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Central Group plánuje v Praze a okolí postavit šest tisíc nových bytů

Ekonomika

  12:18
PRAHA - Developerská společnost Central Group v příštích pěti letech plánuje v Praze a jejím okolí stavbu zhruba 5600 nových bytů a 500 rodinných domů. Uvedl to ředitel Central Group Dušan Kunovský. O plánované výstavbě informovaly Lidové noviny v pondělí.

Byty Central Group na v Praze na Zličíně foto: www2.central-group.cz

Central Group už má podle Kunovského pro tuto výstavbu nakoupené pozemky a úřady nyní novou rezidenční výstavbu schvalují. Pro zhruba 3600 bytů má firma pravomocná územní rozhodnutí nebo stavební povolení.

ČTĚTE TAKÉ:

Kromě pokračující výstavby na Zličíně, v Horních Měcholupech, Pitkovicích a Brandýse jsou podle Kunovského připraveny do nové nabídky bytové projekty v Nuslích, na Žižkově, Vinohradech, Kamýku, v Košířích, na Smíchově a ve Vršovicích. Největší nově připravovanou bytovou výstavbou je rezidence Central Plaza na Žižkově, kde má Central Group vydáno pravomocné územní rozhodnutí pro více než 600 nových bytů.

Nejnižší ceny nabízejí velké bytové projekty mimo centrum

Kunovský upozornil, že zájemci o nové byty nyní kladou velký důraz na cenu. "Nejnižších cen je možné dosáhnout jen u velkých bytových projektů mimo centrum. Proto se v rámci nové nabídky v nejbližším období chceme zaměřovat na pokračující etapy našich stávajících větších bytových lokalit," podotkl.

Pro luxusní bytové projekty v širším centru Prahy podle Kunovského nyní není vhodná doba. "Ale předpokládám, že za dva až tři roky se trh posune dál a jejich doba přijde," řekl.

Central Group je jedním z lídrů tuzemského bytového trhu, staví hlavně v Praze a okolí. Největší konkurencí jsou Finep, Ekospol a Skanska.

Autoři: ,