Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Podívejte se, jak budou vypadat nové Události

Média

  12:07
PRAHA - Po čtrnácti letech dostane od prvního dubna hlavní zpravodajská relace České televize novou podobu. Kromě proměny vzhledu bude Události uvádět jeden hlavní moderátor a jeden moderátor reportér, který se podle vedení zúčastní i tvorby reportáží nebo povede dialog s diváky. Nové Události ve středu na Kavčích horách společně se zpravodajským týmem představil generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Nová podoba Událostí foto: Česká televize

Dvořák hned na začátku upozornil, že změnu Událostí slíbil ve svém kandidátském projektu na ředitele veřejnoprávní televize. "Je to formální, ale hlavně obsahová změna," řekl generální ředitel ve studiu na Kavčích horách. Vzápětí představil novou grafiku Událostí včetně nového loga. Nové heslo relace má být "události jasné a spolehlivé".

ČTĚTE TAKÉ:

 Hlavní zpravodajskou relaci budou nově moderovat Jakub Železný, Aneta Savarová, zůstává Marcela Augustová a Jolana Voldánová. Původně to vypadalo, že moderátor bude jeden, ve středu na tiskové konferenci ale vedení televize upřesnilo, že v hlavní relaci budou moderátoři vždy dva, jeden ale bude v terénu nebo bude komunikovat přes obrazovku s hosty.

Nebudou to ale stálé dvojice, moderátoři se budou nepravidelně střídat.Kamerových zkoušek se zúčastnilo 20 moderátorů. "Přecházíme do nového moderního studia, kde se bude vysílat v HD kvalitě," řekl šéf zpravodajství Zdeněk Šámal. Podle něj nová podoba Událostí nestála nad rámec rozpočtu ČT žádné náklady navíc.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Cílem nové podoby Události je podle něj odlišit od kontinuálního vysílání ČT24. Součástí redesingu by měly být i nová podoba volebních studií. "Zatím uvažujeme, jak by mělo informování o volbách vůbec vypadat. To představíme zhruba za jeden až dva měsíce. Ve všední den bude zpravodajská relace trvat 48 minut, o víkendech 45 minut. Počasí bude nadále předsunuto před zprávy.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!