Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Channel 4 chystá show Kráska a zvíře. Podle kritiků je dost zrůdná

Média

  7:56
LONDÝN - Za zrůdnou označili kritici novou britskou reality show, v níž dva lidé - jeden znetvořený a druhý atraktivní - žijí ve společném domě plném zrcadel. Program připravuje televizní stanice Channel 4. Uvedla to agentura Reuters.

Vstup do televizní stanice Channel 4

V každé epizodě seriálu nazvaného Kráska a zvíře bude nesourodý pár jak uvnitř domu, tak i mimo něj pod dohledem kamer. Ty budou sledovat, jaký vliv má vzhled člověka na utváření jeho osudu.

"Dát znetvořeného člověka do domu plného zrcadel ve jménu zábavy není ani dobrý ani vhodný námět pro televizní program," řekla ředitelka společnosti Mediawatch Vivienne Attisonová. "Vypadá to jako mimořádně zrůdná show," dodala.

Televize Channel 4, která žije z reklam, svůj šestidílný program hájí: "Seriál v takto otevřeném a přitažlivém formátu má být výzvou pro lidi, kteří vidí definici krásy velmi úzce," řekl mluvčí televize.

Program se dostal pod palbu kritiky za to, představuje někoho, kdo trpí Tourettovým syndromem (projevuje se bezděčnými záškuby těla a hlasovými tiky či nadáváním), má zakrslou postavu nebo trpí obsesí po plastických operacích. Podle kritiků televize zneužívá zranitelné lidi.

Reality show Kráska a zvíře se má objevit na televizních obrazovkách ještě letos nebo počátkem příštího roku.

Autor: