Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Chcete ochutnat nejdražší koktejl na světě? Připravte si 170 tisíc

Ekonomika

  8:00
LONDÝN - Mistru baristovi Salvatore Calabresovi se povedlo namíchat nejdražší koktejl na světě. Kolik stojí? Jako nové malé auto: 170 tisíc korun. Za tuto cenu si však můžete dopřát chuti ingrediencí z doby vlády Marie Terezie.

Dílo je hotovo foto: Reuters

Drink obsahuje koňak Clos de Griffier Vieux z roku 1778, likér Kummel z roku 1770, Curacao Dubb Orange z roku 1860 a hořkou Angosturu z roku 1900. Nejen že je požitkářský nápoj nejdražší, je i namíchán z nejstarších ingrediencí.

ČTĚTE TAKÉ:

Calabresovi se tak podařilo překonat Guinnessův rekord. Komisaři nicméně ještě zjišťují, jestli je skutečně dražší než prozatímní vítěz, který se míchá v Dubaji. Ten přijde v přepočtu na 117 tisíc korun.

Láhev za 1,5 milionu

Koktejlu dal jméno 'Salvatorovo dědictví' (Salvatore's Legacy) a namíchal ho před zraky novinářů a kolegů baristů v londýnském Playboy klubu. Drink si ihned koupil jeden z jeho dlouholetých zákazníků. Zda mu chutnal není známo.

Mistr barista na sebe podle serveru spiritsbusiness.com upozornil již před třemi měsíci, kdy světu oznámil tragickou ztrátu. Nešťastnou náhodou mu spadla na zem láhev koňaku z roku 1788, která stála v přepočtu zhruba 1,5 milionu korun. Zákazník se chtěl podívat na etiketu, když si ho objednával. Tento koňak měl být původně také jednou z přísad aktuálně nejdražšího drinku na světě.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...