Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chcete si zkusit sumó? S aplikací na iPhone to jde nanečisto

Média

  13:11
TOKIO - Přemýšleli jste někdy on tom, jak byste vypadali jako zápasník japonského sportu sumó? Jste zvědaví, jak by se váš obličej nadbytečnými kilogramy nafoukl a jak by vám slušela tradiční čupřinka z vlasů? Vyzkoušení nanečisto teď nabízí nová aplikace pro iPhone - a člověk na to ani nemusí nabrat žádné kilogramy navíc.

Vyzkoušet sumo si můžete přes aplikaci pro iPhone

Aplikace SumoBooth, kterou vytvořila tokijská společnost MotionPortrait Inc, uživatelům umožňuje pořídit vlastní portrét nebo do telefonu nahrát jiný snímek tváře, a pak ho upraví tak, jak by dotyčný vypadal po nabrání na váze a s tradičním účesem zápasníka sumó. Uživatel také může nahrát vlastní hlas a nechat si ho změnit, aby zněl zastřeným dunivým tónem typickým pro zápasníky, napsala agentura Reuters.

"Děláme hodně aplikací, které se nějak týkají lidských obličejů, máme i jednu, v níž jsou zombie, a tak nás napadlo, že změnit lidi na zápasníky sumó by mohla být legrace," řekl Masaharu Jošimori ze společnosti MotionPortrait, která nabízí SumoBooth za 115 jenů (asi 25 korun). "Říkali jsme si, že by bylo fajn ukázat japonskou kulturu světu a zároveň se při tom pobavit," dodal Jošimori.

Sumó, které je neoddělitelnou součástí japonské kultury, ale v poslední době stíhají zlé časy. V loňském roce ho postihla série skandálů, které pošramotily proslavenou pověst tohoto sportu a lepší to zatím není ani letos. Jen před pár dny se ke zmanipulování výsledků zápasů přiznali další tři zápasníci.

Autor:
Témata: Média, iPhone, Reuters

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!