Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČSA zrušily pravidelný let do New Yorku, neměly letadlo

Ekonomika

  15:28
PRAHA - České aerolinie (ČSA) kvůli nedostatku letadel v neděli zrušily pravidelný let do New Yorku. Informaci serveru planes.cz, který se specializuje na problematiku letectví, dnes ČTK potvrdila tisková mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Letadlo ČSA foto: ČTK

"Linka do New Yorku musela být zrušena v souvislosti s událostí v Ostravě," uvedla Hejsková. Na ostravském letišti byl kvůli nedodržení technických parametrů odložen charterový let do turecké Antalye, se kterým měli odcestovat klienti turistické kanceláře Exim Tours a dvou dalších regionálních CK. S turisty nakonec odletěl stroj používaný právě na pravidelné lince Praha-New York.

Třetí a poslední Airbus A310, který ČSA měly v minulosti k dispozici pro dálkové lety, v současné době čeká na odkoupení novým majitelem a stojí odstaven v Praze.

Exim počítá škody
Cestovní kancelář Exim Tours vyčísluje náklady, které jí odklad sobotního letu způsobil. Ten měl zpoždění přibližně 25 hodin kvůli poruše pozemního startovacího zařízení. Sdělil to obchodní ředitel CK Exim Tours Jan Koláčný.

"Vícenáklady budeme uplatňovat po ČSA ve výši 100 procent. Během zítřejšího dne bychom měli dát podklady dohromady. Věřím, že řešení najdeme," uvedl Koláčný. Mluvčí ČSA Hana Hejsková uvedla, že ve spolupráci s CK bude zákazníkům kompenzována část odpovídající zkrácení zájezdu.

Airbus A310 společnosti ČSA vyletěl v sobotu odpoledne z Brna, Ostravu měl po mezipřistání a vyzvednutí dalších pasažérů opustit v 18:00. Podle mluvčí aerolinek Hany Hejskové byl sobotní večerní let odložen kvůli poruše zdroje pozemního startovacího zařízení potřebného pro start letounu.

Po opravě zařízení letoun ČSA odstartoval z mezinárodního letiště Leoše Janáčka v Mošnově nedaleko Ostravy v neděli kolem 18:15.

Celkem mělo v sobotu do Antalye odletět 205 klientů Exim Tours a dalších dvou regionálních cestovních kanceláří. Kvůli odložení odletu pak přibližně polovina zákazníků odmítla do Turecka odcestovat.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...