Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čtvrteční LN: Jak obejít sankce? Stačí zboží přebalit

Média

  22:15
PRAHA - Založit firmu v Hongkongu či Singapuru a přes ni dovážet do Ruska zakázané potravinářské výrobky. Takovou nabídku na reexport dostává v Česku stále víc producentů.
Jablka (ilustrační foto).

Jablka (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Návod, jak obejít ruský zákaz dovozu ovoce, zeleniny, ryb, masných nebo mléčných výrobků, se šíří celou Evropou.

Více se dočtete ve čtvrtek v LN

Útočiště gayů a leseb v lokálech i Paláci Lucerna

Historik Jan Seidl napsal knihu, která mapuje místa, kde se v minulosti scházeli gayové a lesby. V Hotelu Šroubek (Evropa) na Václavském náměstí si dávaly dostaveníčko pražské lesby, na dnešním náměstí Republiky prostituti vyhlíželi své klienty. Filmový magnát Miloš Havel podporoval začínající filmaře a zval je do svého Paláce Lucerna.

Ten, kdo se chce vypravit po stopách „teplých“ lokálů, může zítra vyrazit na prohlídku, která je součástí festivalu Prague Pride.

Detaily o knize najdete ve čtvrtečníku LN

Jste skvělí, odejděte, napsal Zaorálek

Ministr zahraničí odvolal několik členů rady Česko-polského fóra. Výpověď dostali ponejvíc havlisté, atlantisté a zastánci prioritnosti vazby na Polsko. Mezi vyhozenými je třeba Luboš Dobrovský, který byl dříve i ministrem obrany a velvyslancem v Rusku. Mezi aktéry padají ostrá slova. Dobrovský doporučuje Zaorálkovi, který prý není mentálně zcela fit, lékařské vyšetření.

O sporu čtěte ve čtvrtečním vydání LN 

Autor: