Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

David Rath je nejvyhledávanější česká celebrita na Googlu

Ekonomika

  18:13
PRAHA - Češi se v letošním roce na internetu zajímali o reality show, sport ve vysokém rozlišení a politiku. Nejvyhledávanější českou osobností na vyhledávači Google byl letos David Rath. Skokany ve vyhledávání byly televizní soutěže Hotel Paradise a Farma.

"Je zajímavé, že zatímco před pár lety obsahoval žebříček skokanů převážně nové technologie, které hledali pokročilí uživatelé, v průběhu posledních let se trendy v nejvyhledávanějších dotazech změnily. Přibylo totiž mnohem více běžných uživatelů," představila výsledky letošního žebříčku Google Zeitgeist mluvčí českého zastoupení vyhledávače Janka Zichová.

Co Češi letos hledají na Googlu?
POŘADÍVÝRAZYCZ CELEBRITYJAK...
1.FacebookDavid Rathzhubnout
2.YouTubeAneta Savarovásbalit holku
3.překladačOrnella Štikovázjistit heslo
4.iDNESJaro Slávikvydělat
5.IdosIvanna Benešováuvázat kravatu

Ze známých osobností si nejvíce polepšili zesnulá zpěvačka Whitney Houston, politik David Rath a skokan ze stratosféry Felix Baumgartner. Z událostí pak podle výsledků vyhledávání zaznamenalo největší zájem fotbalové Euro 2012, následované olympijskými hrami a Velikonocemi.

Mezi politiky nejvíc bodoval kandidát na prezidenta Vladimír Franz, uvězněný bývalý hejtman David Rath a prezident Václav Klaus.

ČTĚTE TAKÉ:

Absolutně nejvyhledávanějšími hesly v českém Googlu byly Facebook, YouTube a slovo překladač. Následují iDNES a Idos. Nejrychleji rostlo vyhledávání na mobilních zařízeních.

Žebříčku sice kralují komunitní online služby pro zábavu a komunikaci, nicméně až 70 procent nejhledanějších hesel tvoří praktické online služby nebo zdroje informací.

Autoři: ,