Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Státem podporovaná Bank of America prý pomáhala vyhýbat se daním

Ekonomika

  22:26
WASHINGTON - Americký finanční ústav Bank of America několik let využíval svou bankovní divizi podporovanou státem k financování kontroverzních obchodů, které pomáhaly některým klientům vyhnout se placení daní. Informoval o tom ve středu list Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na interní dokumenty a informované zdroje.
Banka (ilustrační foto)

Banka (ilustrační foto) foto: Lidové noviny

Banka údajně využívala finanční prostředky ze své americké divize k financování transakcí své evropské odnože investičního bankovnictví. Hedgeovým fondům a jiným klientům tak prý pomáhala vyhnout se placení daní z dividend.

S touto praxí banka údajně začala nejpozději v roce 2011. Vysoce postavení činitelé investiční větvě v Londýně prý začali podřízené nutit, aby využili nižších nákladů, ze kterých těžila americká divize Bank of America National Association (BANA), vyplývá podle WSJ z elektronické komunikace a tvrzení zdrojů. 

ČTĚTE TAKÉ:

Cílem prý bylo získat více klientů z řad hedgeových fondů pro evropskou divizi. Ze zdrojů vyplývá, že tato strategie vyvolala kritiku federálních regulátorů v USA. Jistý zaměstnanec banky si údajně na spornou činnost stěžoval americkým úřadům.

Bank of America je druhou největší bankou podle výše aktiv ve Spojených státech. Podle mluvčího banky již tato praxe skončila.

Autoři: ,

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...