Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Dnes večer se rozjede Česko Slovenská SuperStar

Média

  8:32
PRAHA/BRATISLAVA - Prvními sestřihy z castingů, představením poroty a moderátorů dnes ve 20:00 odstartuje televizní pěvecká soutěž Česko Slovenská SuperStar. Ze společného projektu české televize Nova a slovenské TV Markíza by měl vzejít následovník nejúspěšnějších vítězů minulých národních sérií Anety Langerové a Petera Cmorika.

Československá SuperStar, reality show televize Nova - moderátoři Leoš Mareš a Adela Banášová foto: TV Nova

Nová show by se neměla podle režiséra pořadu Petera Núneze příliš lišit od předchozích sérií, které v obou zemích připoutaly k obrazovkám miliony diváků. "Je to podobné, strukturu již lidé znají, neobjevujeme žádnou Ameriku. Já jen doufám, že to lidi bude bavit," řekl Núnez.

Natočený materiál, který se v úvodním díle objeví, je podle něj "velmi intenzivní a emociální". Slovenský režisér je prý velmi zvědavý, jestli se bude líbit i divákům v České republice.

Většina kandidátů porotce velmi překvapila svými kvalitami a diváci se prý mohou těšit i na několik velmi "exotických" interpretů. "Úroveň talentu mezi závěrečnou čtyřiadvacítkou soutěžích je velmi vyrovnaná," uvedla jedna ze čtveřice porotců, Dara Rolins. Slovenská zpěvačka se ale trochu bojí nacionalismu, jenž by při hlasování diváků mohl zavládnout. "Zdravý rozum snad zvítězí na druhotnými emocemi," dodala.

Další díly pořadu poběží vždy v neděli a v pondělí. Semifinálová kola se navíc budou vysílat i v sobotu. Po zahajovacím díle budou následovat záběry z castingů, na které do Prahy, Brna, Bratislavy a Košic dorazilo celkem 11.575 uchazečů. Chybět nebude ani speciální díl věnovaný nejkurióznějším "pěveckým" výkonům, známá Hvězdná pěchota. Finále se uskuteční 20. prosince V porotě, která hodnotí výkony soutěžících, zasednou vedle Rolins i slovenský zpěvák Paľo Habera, hudebník Ondřej Hejma a dcera frontmana Olympiku a zároveň zpěvačka německé kapely Die Happy Marta Jandová. Soutěž moderují Leoš Mareš a Adela Banášová.

Vítěz získá exkluzivní smlouvu se šancí oslovit český a slovenský trh a roční televizní kontrakt v hodnotě 100.000 eur (asi 2,6 milionu korun).

Vedení obou televizí se netají tím, že společný program má k SuperStar přitáhnout více diváků. Spojením by stanice mohly přilákat zpět diváky k programu, jehož sledovanost v obou zemích klesala.

V Česku hledání první SuperStar sledovalo průměrně 2,7 milionu lidí, finále si pak nenechalo ujít 3,34 milionu Čechů. Při poslední třetí sérii však sledovanost programu klesla na průměrných 2,1 milionu lidí. Na Slovensku první finále zhlédlo 1,8 milionu diváků, třetí sérii sledoval v průměru milion Slováků.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...