Diskuse k článku: Betonová lobby se směje, lék na drahé dálnice chybí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 22.2.2010 16:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
22.2.2010 16:37

Lék nechybí. Ten je známý.

Jenom u "lékařů" našeho státního rozpočtu není zájem ho předepisovat.

m. chlápek 22.2.2010 12:54

jel jsem

kdysi asi po nejlevnější dálnici Evropy. Je v Rumunsku - 111 km mezi Bukureští a Piteští. Pokud se pamatuju, bylo na ní snad jen 5 křížení s ostatními silnicemi a snad jen 7 exitů. Dálnice vedla rovinou, prakticky v úrovni terénu s minimem zmních prací, byla lemována obrovskými lány slunečnic a kukuřice, myslím, že neměla ani žádné příkopy... Jistě byla velice levná... 

M. Bezouška 22.2.2010 10:35

ono to má ovšem malý háček,

jako ostatně i mnoho jiných podobných "případů", ne-li všechny. Povídání o předražených dálnicích je, doufejme, jen nedostatek informací, v horším případě účelová lež (já se kloním spíše k druhé variantě). Celkem snadno dostupné údaje, naposledy jsem je viděl v žurnálu E15, říkají něco docela jiného. V okolních zemích, neuvádí se jen Polsko, nejspíše proto, že tam skoro žádné dálnice nestavějí, jsou ceny srovnatelné, Německo je asi o 5% levnější, levnější je také například Bulharsko, ovšem zato Rakousko je o zhruba 50% dražší. Tedy, jak pravila Anče Trautenberkovi: pomalu s tou flintou jemnostpane!

M. Černík 22.2.2010 9:02

V betonové loby je zainteresováno desítky ústavních činitelů

přímo, nebo právně ošetřenou cestou  přes své manželky , milenky a potomky a další bílé i černé koně. Mrázkův seznam obsahoval jejich skoro úplný výčet .

"Zdůvodňování" absurdních cen za kilometr dálnice , nebo cyklostezky, to je už otahaný hit jak skučení od Bartošové.... samozřejmě ,  jde o zlodějnu v nejvyšších patrech politiky i  komunální , nakonec , fiasko jisté izraelské firmy , která byla protlačována v tendru M.Zemanem bylo kupodivu také díky obrovské cenové zlodějně, na kterou si soudruzi dělali zálusk, protože na mnoha místech jinde jim to hladce opakovaně prošlo...To, že nyní jakoby tato tabu začala praskat ve švech není prozřením zodpovědných osob , je to jen důsledek toho, že ani provize z těchto zlodějen nebyly vždy čekajícím politikům doručeny včas či vůbec a oni , neukojeni bankovkami , začali žalovat v domění, že slíbené igelitky dorazí třeba později , stará blažková.....dorazila.

Kdyby se kolem této černé díry na miliardy přestalo mlžit a zveřejnila se čísla s podorbným rozpisem fakturovaných položek, bylo by hned jasné, kdo je ZLODĚJ  A KDO JE SOLIDNÍ STAVEBNÍ FIRMA. Předražování všeho, co jde z veřejných peněz je praxe zavedená všemi dosud parlamentními stranami , jejich příznivci, sponzory a na prvém místě nejvyššími politiky včetně ministrů i premiérů. Jsou to právě oni , co v současnosti nejvíce brzdí procesy rozkrývání katastrofální korupce , kterou sami po hadráku všudypřítomně zasévali - je to logický důsledek, když se "nahoru "dostane zupák z armády, nebo podobně vzdělaný  posunovač, případně absloventi Plzeňské rychlopěstírny JuDrů a bakalářů a magistrů Kellyů...

Vyházet doživotně ze státních koryt všechny lidi, kteří neprokáží , že se na těchto supertunelech nepodíleli by byl dobrý start do snad poctivějších časů , než bylo uplynulých dvacet let .

Samozřejmě od veřejných zakázek a tendrů vyhnat všechny zprostředkovatelské soukromé agentury a odborníky typu Vl.Dlouhého ,Charouze ,atd ...nepstradatelné kapitány kapitalismu...

M. Bezouška 22.2.2010 10:59

Re: V betonové loby je zainteresováno desítky ústavních činitelů

já jsem si, dodatečně, přečetl Váš příspěvek, pane Černíku. Docela by mne, ač nejsem klinický psychiatr, zajímal Váš duševní stav. Skoro to vypadá na závažnou situaci. "Zupák z armády" a "posunovač", to je opravdu báječné. Prosím Vás, jaképak je Vaše vzdělání? (podle pravopisu bych soudil na dva roky tanečních a film o Leninovi.)

M. Černík 22.2.2010 13:33

Re: V betonové loby je zainteresováno desítky ústavních činitelů

pane Bezouško,

vaše firma staví na dálnicích sjezdy , nebo výjezdy ? Nebo snad přenosné chemické záchody ?  Nebo jen kradete slunečnici v Rumunsku u jejich dálnice ?

Jděte se bodnout , modrý soudruhu , a stavte dál svá termití hnízda , privatizátore .

Když jste Bez ouška, tak jste Bez ouška , što robiť !?!

J. Tínek 22.2.2010 13:36

Re: V betonové loby je zainteresováno desítky ústavních činitelů

Já beru příspěvek pana Černíka s nadsázkou. Nehledejte tam nic jiného.Takhle by to možná napsal i Jaroslav Hašek v nějakém fejetonu.

M. Raabová 22.2.2010 8:03

dávám

Nevím, moc jsem si sjezdů nevšímala, ale třeba Vídeň má sjezdy a nájezdy všude, stejně tak Graz, tak se mi to moc nezdá.

Z. vintr 22.2.2010 9:42

Re: dávám

Na něco tu rozkrádačku musí vymluvit!