Diskuse k článku: Závěr komise: elektronické viněty jsou nevýhodné a nespolehlivé

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 24.1.2010 1:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Pořická 24.1.2010 1:40

Vždyť je to více než jasné,tiskárna by přišla o balík

Nic jiného v tom nehledejte.Funguje to jinde ve světě,vybírá se s tím i mýto,takže v technice to není. Je to klasika ,korupce a jánabráchis´musí se to prostě zastavit,ať to stojí , co to stojí,aby něčí soukmenovci nepřišli o zisky.. Vážené ministerstvo,cenově to vyjde levněji než dětský mobil,a rádi si to koupíme a budeme dobíjet přes terminály,tak jako mobily. A Policie nebude muset šmírovat dalekohledy,bude to automaticky registrovat mýtná brána a budou mít čas na plodnější práci.Je ovšem pravdou,že tiskárna vašich kamarádů by přišla o milionové zisky,distributoři o své nemalé provize. A mně bude jedno,jestli pojedu k mladejm autem svým,nebo manžela.Mohu vás jen ujistit,že známku jsme si stejně kupovali jen jednu a auta si měnili podle trasy.Takže  obavy z propadu tržeb zase mít nemusíte,nebudou až tak podstatné.

P. Kalina 23.1.2010 10:22

Další neuvěřitelná věc

My budeme platit výšší daně, aby je pak naši ministři mohli rozfofrovat za totální nesmysly. Mě jejich hospodaření připomíná situaci, kdy se bezdomovec stane třeba díky loterii milionářem. Taky si pak začne kupovat věci, u kterých mnohdy ani neví, k čemu slouží. Myslím, že by se měly zpřísnit zákony ohledně veřejných financí, a vládnoucí činitelé by měli mít i trestní odpovědnost. Nejenom morální, protože morálka je právě něco, co se v poslanecké sněmovně skoro nevyskytuje.

23.1.2010 10:34

Re: Další neuvěřitelná věc

Dobrý článek Kamberského dnes v LN Ruce pryč od mých daní.

Zde ovšem ještě nevisí, až zítra.

M. Chlup 22.1.2010 23:51

Zajímavé je, že jen v ČR

Elektronické viněty již řadu let používají ve světě. Já se s nimi setkal třeba v Kanadě a USA. Všude fungují spolehlivě. My na to ale musíme udělat komisi a ta zjistí, že by mohly chybovat při rychlosti nad 160 (a to se unás smí? a kdyby to i dodavatel upravil, aby to fungovalo i nad 160, tak by komise zjistila, že to nefunguje nad 220) nebo za vyhřívaným sklem či za přítomnosti osoby blízké. Určitě taky nebudou fungovat, když se zabalí do alobalu nebo ponoří do oleje.

V tom je asi ten rozdíl. U nás se musí kontrolovat, zda to čecháček dokáže očúrat a pokud ano, tak se systém označí za nespolehlivý, či za systém ohrožující osobní údaje. Možná jediným spolehlivým by byl systém s mužem s praporkem běžícím před autem,ale čecháček by i tohle obešel.

23.1.2010 8:33

Re: Zajímavé je, že jen v ČR

Máte naprostou pravdu.

Je asi veliký problém nezaplatit, když systém nefunguje a neplní parametry zadané podle zahraničních zkušeností.

Kromě toho je až k pláči úřednická nenažranost, způsobující odpor k nepřenositelnosti vinět. Že by to ušetřilo jejich počet? Možná! Ale v tabulkách úředního šimla by byl nelad a vůbec, křivilo by to statistiku a umenšilo provize ...

A nezaPOMÍNEJME NA JEDNO: kdo by platbou za skutečně ujeté kilometry nejvíc prodělal? Kdo lítá po dálnici denně jako magor utržený ze řetězu? A máte odpověď!

P. Kalina 23.1.2010 10:26

Re: Zajímavé je, že jen v ČR

Rychlost 160 ale není na českých dálnicích zase tak vyjímečná, i když není povolená. Kromě toho - stošedesátkou dnes bez problémů dokáže jet skoro každé auto, takže si myslím, že zrovna na tuto rychlost by viněta funkční měla být.

Najdete na Lidovky.cz