Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Jděte do..., vzkázal Musk firmám, které přestaly inzerovat na síti X

Elon Musk na veletrhu Viva Technology (16. června 2023) foto: Profimedia.cz

Miliardář Elon Musk ve středu ve vášnivém rozhovoru firmám, které přestaly inzerovat na jeho sociální síti X kvůli antisemitskému obsahu, vzkázal, ať „jdou do prdele“, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters. Podle The New York Times může platforma X přijít o nemalé příjmy z reklamy.
  8:09

Dvaapadesátiletý miliardář se nejnověji stal terčem kritiky za svou reakci na příspěvek, podle kterého Židé podporují „nenávist vůči bělochům“. „Říkáš naprostou pravdu,“ napsal k postu podnikatel v polovině listopadu. Odsoudil to Bílý dům a řada firem, včetně Apple, Disney či Warner Bros Discovery, v reakci pozastavila svůj marketing na X.

Ve středečním rozhovoru na konferenci pořádané listem The New York Times (NYT) se Musk nejprve za svůj post omluvil s tím, že byl možná úplně nejhorším ze všech jeho příspěvků, mezi nimiž byla i řada „hloupých“.

Posléze ale Musk, který před pár dny navštívil Izrael, odmítl, že by byl antisemitou a řekl, že by si zadavatelé reklamy neměli myslet, že ho mohou vydírat. Opakovaně přitom použil výraz „fuck you“, kterým je poslal „někam“.

NYT minulý týden napsal, že X může kvůli Muskovu protižidovskému příspěvku do konce roku přijít o příjmy z reklamy ve výši až 75 milionů dolarů (1,7 miliardy korun).

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...