Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Firma AVE CZ je na prodej. Uchází se o ni Penta i PPF

Slovensko

  21:47
PRAHA - O odpadovou AVE CZ se ucházejí Společnost AVE CZ, která patří k největším tuzemským firmám v oblasti odpadového hospodářství a sanací, je na prodej. O českou pobočku rakouského koncernu se ucházejí investiční skupina Penta, skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a společnost EP Industries, kterou ovládá Daniel Křetínský.

Petr Kellner. foto: PPF

Ve svém pondělním vydání to píše týdeník Euro, podle kterého všichni tři zájemci už jednali s rakouským majitelem firmy. "Ano, ucházíme se o koupi firmy AVE CZ," řekl týdeníku Křetínský. Mluvčí Penty Martin Danko uvedl, že jeho zaměstnavatel se nevyjadřuje ke svým budoucím záměrům, ani probíhajícím tendrům.

Zdroj z oboru odpadového hospodářství Euru řekl, že Penta i PPF považují odpadové hospodářství za odvětví, které skýtá možnosti růstu. "Obě společnosti aktuálně zkoumají možnosti investic i v dalších evropských zemích do firem, které se zaměřují na zpracování komunálního odpadu.

O firmě AVE CZ

Firma AVE CZ odpadové hospodářství patří rakouské společnosti AVE Energie AG Oberösterreich Umwelt, která má vedle Rakouska a Česka pobočky v Itálii, na Slovensku, v Maďarsku, Moldavsku, Rumunsku a na Ukrajině.

AVE CZ provozuje například spalovnu nebezpečného odpadu v Kralupech nad Vltavou a osm skládek, mimo jiné v Čáslavi, Kralupech nad Vltavou a Benátkách nad Jizerou.

Zabývají se totiž myšlenkou na vybudování globálnějšího evropského hráče v oblasti nakládání s odpady," cituje týdeník svůj zdroj. EP Industries prý naopak ambice vybudovat silného evropského globálního hráče nemá.

AVE CZ v tuzemsku obsluhuje zhruba 1,3 milionu obyvatel a 26 000 živnostníků a průmyslových klientů, zaměstnává více než 1300 lidí.

Finanční rok, který skončil 30. září 2011, společnost uzavřela s historicky nejvyšším obratem; meziročně ho zvýšila téměř o čtvrtinu na 3,805 miliardy korun. Ve stejném období převzala a zpracovala 1,7 milionu tun odpadu. Aktuálnější výsledky zatím na svých internetových stránkách nezveřejnila.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat