Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Firma AVE CZ je na prodej. Uchází se o ni Penta i PPF

Slovensko

  21:47
PRAHA - O odpadovou AVE CZ se ucházejí Společnost AVE CZ, která patří k největším tuzemským firmám v oblasti odpadového hospodářství a sanací, je na prodej. O českou pobočku rakouského koncernu se ucházejí investiční skupina Penta, skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a společnost EP Industries, kterou ovládá Daniel Křetínský.

Petr Kellner. foto: PPF

Ve svém pondělním vydání to píše týdeník Euro, podle kterého všichni tři zájemci už jednali s rakouským majitelem firmy. "Ano, ucházíme se o koupi firmy AVE CZ," řekl týdeníku Křetínský. Mluvčí Penty Martin Danko uvedl, že jeho zaměstnavatel se nevyjadřuje ke svým budoucím záměrům, ani probíhajícím tendrům.

Zdroj z oboru odpadového hospodářství Euru řekl, že Penta i PPF považují odpadové hospodářství za odvětví, které skýtá možnosti růstu. "Obě společnosti aktuálně zkoumají možnosti investic i v dalších evropských zemích do firem, které se zaměřují na zpracování komunálního odpadu.

O firmě AVE CZ

Firma AVE CZ odpadové hospodářství patří rakouské společnosti AVE Energie AG Oberösterreich Umwelt, která má vedle Rakouska a Česka pobočky v Itálii, na Slovensku, v Maďarsku, Moldavsku, Rumunsku a na Ukrajině.

AVE CZ provozuje například spalovnu nebezpečného odpadu v Kralupech nad Vltavou a osm skládek, mimo jiné v Čáslavi, Kralupech nad Vltavou a Benátkách nad Jizerou.

Zabývají se totiž myšlenkou na vybudování globálnějšího evropského hráče v oblasti nakládání s odpady," cituje týdeník svůj zdroj. EP Industries prý naopak ambice vybudovat silného evropského globálního hráče nemá.

AVE CZ v tuzemsku obsluhuje zhruba 1,3 milionu obyvatel a 26 000 živnostníků a průmyslových klientů, zaměstnává více než 1300 lidí.

Finanční rok, který skončil 30. září 2011, společnost uzavřela s historicky nejvyšším obratem; meziročně ho zvýšila téměř o čtvrtinu na 3,805 miliardy korun. Ve stejném období převzala a zpracovala 1,7 milionu tun odpadu. Aktuálnější výsledky zatím na svých internetových stránkách nezveřejnila.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!