Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Grimes 29.10.2019 15:08

Pokud má člověk splacený dům / byt, tak z důchodu vyzije v pohodě. Matce bude 80, a má mnoho přátel důchodců podobného věku, a všichni žijí důstojně. Z důchodu úplně v pohodě zaplatí energie a jídlo. A i si našetří na dovolenou 2-3x za rok. Problém mají akorát ti, kteří žijí v nájmu a nemají žádné úspory ani investice. Celý život vždy hned utratili vše co si vydělali. A i ti jsou ok když žijí v menším městě, problém mají pouze když chtějí žít v lukrativnich oblastech velkých měst.

M. Krátký 29.10.2019 9:06

Kecy v kleci !!! Do práce chodím nepřetržitě od 1.července 1960 - bez Áček a furt. Pronajmutý byt 1+1 jsem musel pustit - z důchodu 13.460,-kč jsem na to neměl - a tak "bydlím" na chatě a komunistická svoloč nám vládne v klidu dál !!!

J. Kryst 29.10.2019 8:10

Reklama to je. Obrácená hypotéka je ale další finanční nástroj se kterým člověk může pracovat. Hloupost by samozřejmě byla vzít si to v jedné sumě a rozdělit to mezi vnuky, čehož se obávám že jsou někteří finančně negramotní Češí schoplí. Utčitě bych tu hypotéku nevzal na víc ja 50% hodnoty baráku.

P. Hlosta 29.10.2019 7:47

A co nastane až všechny peníze z té renty hypotečně na dům spotřebuje? To nějak v tom reklamním článku chybí. Vyhodí ji z domu? Nebo ji nechají v něm dožít? Může být tady i sto let... Tak nějak na mně článek působí jako pouhá reklama, tedy klamavě.

Z. Pavliš 4.11.2019 16:28

Pak se budete moci pověsit.

P. Čech 29.10.2019 7:43

Reversní hypotéka není ničím jiným než legální zlodějnou. Staří lidé, kterým socanský stát neumožňuje slušné žití v důchodu a udržuje je pod oficiální hranicí bídy (takových lidí je ,mnoho), prodávají svou nemovitost, aby vůbec mohli nějak přežívat. Všechno je to jen sázka na to, jak dlouho dotyčný důchodce bude ještě žít. Odporný, nelidský kalkul, nic jiného.


Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...