Středa 21. října 2020svátek má Brigita 14 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Klaus: ratingovky jsou slabé a povrchní

Prezident Václav Klaus kritizuje ratingové agentury. "Považuji jejich produkt za slabý, povrchní a analyticky neobhajitelný a nikdy jsem nechápal, že se podle nich někdo může orientovat."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Pecho 22.11.2011 11:06

Popletený Velký Kormidelník

opět hází své perly nevzdělaným a hloupým občanům, ekonomům a odborníkům na fiskální trhy. Kdy se začne chovat dle ústavy? Prezident se stará o vše možné, o oteplování a EU, ale neplní své ústavou mu dané povinnosti.

Viz čL. 59. ústavy ČR.:

Slib prezidenta republiky zní: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat V ZÁJMU VŠEHO LIDU a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí".

M. Pechar 22.11.2011 11:24

Re: Popletený Velký Kormidelník

A myslíte, že tak nečiní podle svého svědomí?

Krom toho jednat v zájmu všech není totéž co jednat tak, aby s tím všichni souhlasili.

Jestli nakonec namísto Klause (kterého titulaturou „Velký Kormidelník“ přirovnáváte k Maovi, což je dost slušná ubohost) nebudete popletený vy sám.

R. Pecho 22.11.2011 12:17

Re: Podle svého svědomí V.K. jistě činí.

Ale morálka a svědomí našeho popleteného pana profesora je v rozporu se slušnými mravy a se svědomím mnoha slušných lidí v této zemi. Co se týká Velkého Kormidelníka, (iniciály V.K.), myslím, že jsou v přímé relaci k sebestřednosti, deklamované neomylnosti a aroganci skutečného, mnohem mocnějšího ale typově podobného Maa. (Další variety takových osobností jsou poměrně inteligentnější bolševik Husák a poněkud hloupější Lukašenko). Ostatně i V.K. patřil k žadatelům o členství, že?

M. Pechar 22.11.2011 12:45

Re: Podle svého svědomí V.K. jistě činí.

Nevím, jestli byl Klaus žadatel o členství a jeho inteligenci jsem neměřil. Nikdo není dokonalý, ani Klaus není dokonalý, ale je fascinující, jak si do něj musíte při každé příležitosti kopnout. Namísto toho, abyste se vyrovnával s tím, co řekl (klidně můžete jeho myšlenky argumentačně rozcupovat na kousky a nikdo soudný vám na to nemůže říct ani popel), se permanentně (vy a vám podobní) otíráte o jeho osobu, což je dost ubohé. A když už máte tu potřebu, nestačilo by prostě napsat „Nemám rád Klause“?

R. Pecho 22.11.2011 12:52

Re: Podle svého svědomí V.K. jistě činí.

Otírám se o všechny osoby, o kterých mám morální a lidské pochybnosti. Otírám se o politiky, kteří, místo aby sloužili občanům, pokládají je za rukojmí svých zlodějin. Otírám se i o lidi, kteří se takových lidí zastávají. Kdybych to totiž já a mnoho dalších lidí nedělalo, nežili bychom v demokracii ale kde? No v totalitě, vážený pane Pechare.

M. Pechar 22.11.2011 13:12

Re: Podle svého svědomí V.K. jistě činí.

Děláte to na špatném místě. Jestliže máte pocit, že ten či onen páchá trestnou činnost, podejte – chcete-li s tím něco dělat – na něj trestní oznámení. Máte-li dojem, že dotyčný nemá morální či jiné kvality k výkonu své funkce, pište o tom články, nebo pod takovými články diskutujte, podávejte petice nebo demonstrujte za odvolání takové osoby.

Pokud ale pod článkem, který pojednává o myšlence, diskutujete o osobě, působíte trapně a děláte z takových diskusí hnůj.

R. Pecho 22.11.2011 13:50

Re: Podle svého svědomí V.K. jistě činí.

Staré, dobré klišé ... podejte trestní oznámení. (to je povinnost státního zastupitelství). Články nepíši, diskutuji na pravicovém (?) serveru Lidovky.cz. A protože na této diskuzi je spousta hlupáků, kteří napadají mne, místo polemiky o mých myšlenkách, stojí tito lidé včetně Vás v hnoji až po kolena. (Tedy Ve Vámi zmiňovaném hnoji). Tak je totiž Vaše totalitní uvažování o diferenciaci názorů nastaveno.

M. Pechar 22.11.2011 14:08

Re: Podle svého svědomí V.K. jistě činí.

Vy nediskutujete, vy flušete. Nemáte argumenty proti myšlence, vymezujete se proti osobě. To není slušná diskuse, to je hnus. Přeberte si to jak umíte.

A ano, stojíme všichno po kolena v hnoji – v tom hnoji, který kydáte vy.

R. Pecho 22.11.2011 19:31

Re: Krásný příklad

demagogie. Hnůj vytváří ten, kdo na něho upozorňuje. Jako za totáče. Je vidět, že vás na politických školách socialistického bloku něco soudruzi naučili. Jenže doba se již kapánek posunula. To nic, čest práci, soudruhu!

M. Pechar 22.11.2011 20:15

Re: Krásný příklad

Demagogie je to z vaší strany. Článek se netýká Klausovy osoby, ale vy se k ní neustále máte potřebu vyjadřovat. To je ten hnůj. Vaše připomínky patří tam, kde se řeší Klaus jako osoba. To tento článek není ani omylem, ale vy jste Klausem tak posedlý, že se musíte všude s prominutím vyzvracet.

A čest si říkejte svým soudruhům, já mezi ně nepatřím.

A. Podšer 22.11.2011 22:48

Re: Popletený Velký Kormidelník

A. Podšer 23.11.2011 0:25

jsem toho názoru,

že na „argument“, že klaus je sebestředný, arogantní a velký kormidelník se dá „argumentovat“ pouze tím, že klaus není arogantní, není sebestředný a už vůbec není velký kormidelník - vynikající výměna názorů ve vašem pojetí; nebo nosné myšlenky, že „občan je rukojmí jejich zlodějin“ či že „stojíme po kolena v hnoji“ jsou ve vašem stylu zřejmě také skvěle vyargumentované, věcně podložené podněty do smysluplné diskuze; v mém pojetí diskuze rozhodně ne;

 

v mém pojetí by měl věcný příspěvek do diskuze vypadat takhle: v duchu slibu prezidenta republiky klaus důrazně vystupuje proti novodobé ideologii environmentalismu zneužívající tzv. teorii globálního oteplování k podvázání ekonomického výkonu české republiky (a jeho sousedů) s cílem snížit v tomto prostoru „nespravedlivě“ vysokou životní úroveň jeho obyvatel na úroveň obyvatel třetího světa;

nebo: v duchu slibu věrnosti české republice a zachovávat její zákony a ústavu klaus razantně vystupuje proti nedemokratickým snahám EU postupně si uzurpovat právo rozhodování a ovlivňování klíčových oblastí veřejného života české republiky a bojuje tak za právo občana české republiky samostatně a nezávisle projevovat svou vůli

A. Podšer 14.1.2012 22:52

Re: jsem toho názoru,

pro ideově nečitelného schwarzenberga jsou tyto úvahy a závěry z nich pod jeho rozlišovací schopností; pro něj je evropa pouze jedna - ta západní, od které bychom se měli stále učit - a to nebezpečně připomíná dikci a až sebevražedně nekritický postoj bývalých komunistických poklonkářů; jeho nekonzistentní vystupování, kdy na jedné straně připustí absenci řádné diskuze na unijní úrovni a posléze rozbíjí vládu, pokud se po hlavě nevrhneme pod kola diktátu na straně druhé, připomínají škození nasazeného červotoče, který má za úkol nahlodat jednotu postoje vlády ve chvíli, kdy posuzuje, zda přistoupením ke smlouvě o rozpočtové odpovědnosti nám nejsou zároveň pod čarou podsunuty k podepsání závazky, na které by suverénní stát NIKDY neměl přistoupit a jejichž přijetí v podstatě znamená akt velezrady;

A. Podšer 14.1.2012 22:53

Re: jsem toho názoru,

to je přesně to klíčové, co irituje klause; není prostor pro debatu, zda referendum ano či ne; relevantní je pouze naše status quo a to má vláda hájit v čele s mrzkým schwarzenbergem sama a ne přesouvat odpovědnost na pologramotný plebs; je možné, že už i plebs pochopil, jak se má správně hospodařit (můj názor je, že nepochopil), ale stavět ho před politologická dilemata a dožadovat se po něm kompetentního a tím plně odpovědného postoje je k mé lítosti nad jeho schopnosti

A. Podšer 14.1.2012 22:54

Re: jsem toho názoru,

přece nepotřebujeme mít nadirigovanou shora; situace v evropě a zejména pak nepopiratelná a stále dokola omílaná souvislost mezi dnešními problémy a žitím na dluh snad otevřela oči i té nejzabedněnější vládě či partaji; pochopili to dokonce i naši socialisté (tedy alespoň takový dojem vyvolávají svým vstřícným postojem k evropské smlouvě o rozpočtové odpovědnosti);  paradoxní je, že stejně jako prozřela sociální demokracie u nás a nyní by s drze kamennou tváří naprosto v protikladu se svou doktrínou vstřikovala do těžce nemocného pacienta

A. Podšer 14.1.2012 22:55

Re: jsem toho názoru,

pravicovou protilátku, tak podobně indoktrinovaní ekonomičtí dobrodruzi v bruselu se nyní centrálně připravují

A. Podšer 14.1.2012 22:56

Re: jsem toho názoru,

standartní model ekonomického chování; to samo o sobě je značně pobuřující a nedivím se, že klaus vstává ze židle;

A. Podšer 14.1.2012 22:59

Re: jsem toho názoru,

rozpočtovou odpovědnost

přece nepotřebujeme mít nadirigovanou shora; situace v evropě a zejména pak nepopiratelná a stále dokola omílaná souvislost mezi dnešními problémy a žitím na dluh snad otevřela oči i té nejzabedněnější vládě či partaji; pochopili to dokonce i naši socialisté (tedy alespoň takový dojem vyvolávají svým vstřícným postojem k evropské smlouvě o rozpočtové odpovědnosti);  paradoxní je, že stejně jako prozřela sociální demokracie u nás a nyní by s drze kamennou tváří naprosto v protikladu se svou doktrínou vstřikovala do těžce nemocného pacienta pravicovou protilátku, tak podobně indoktrinovaní ekonomičtí dobrodruzi v bruselu se nyní centrálně připravují

A. Podšer 14.1.2012 23:03

Re: jsem toho názoru,

jako standartní model ekonomického chování; to samo o sobě je značně pobuřující a nedivím se, že klaus vstává ze židle;

A. Podšer 14.1.2012 23:05

Re: jsem toho názoru,

rozpočtovou odpovědnost

přece nepotřebujeme mít nadirigovanou shora; situace v evropě a zejména pak nepopiratelná a stále dokola omílaná souvislost mezi dnešními problémy a žitím na dluh snad otevřela oči i té nejzabedněnější vládě či partaji; pochopili to dokonce i naši socialisté (tedy alespoň takový dojem vyvolávají svým vstřícným postojem k evropské smlouvě o rozpočtové odpovědnosti);  paradoxní je, že stejně jako prozřela sociální demokracie u nás a nyní by s drze kamennou tváří naprosto v protikladu se svou doktrínou vstřikovala do těžce nemocného pacienta pravicovou protilátku, tak podobně indoktrinovaní ekonomičtí dobrodruzi v bruselu se nyní centrálně připravují

evropským státům nařizovat podobu rozpočtu a ukládat sankce za to

A. Podšer 14.1.2012 23:06

Re: jsem toho názoru,

rozpočtovou odpovědnost

přece nepotřebujeme mít nadirigovanou shora; situace v evropě a zejména pak nepopiratelná a stále dokola omílaná souvislost mezi dnešními problémy a žitím na dluh snad otevřela oči i té nejzabedněnější vládě či partaji; pochopili to dokonce i naši socialisté (tedy alespoň takový dojem vyvolávají svým vstřícným postojem k evropské smlouvě o rozpočtové odpovědnosti);  paradoxní je, že stejně jako prozřela sociální demokracie u nás a nyní by s drze kamennou tváří naprosto v protikladu se svou doktrínou vstřikovala do těžce nemocného pacienta pravicovou protilátku, tak podobně indoktrinovaní ekonomičtí dobrodruzi v bruselu se nyní centrálně připravují

evropě diktovat podobu rozpočtu a ukládat sankce za to

A. Podšer 14.1.2012 23:08

Re: jsem toho názoru,

přece nepotřebujeme mít nadirigovanou shora; situace v evropě a zejména pak nepopiratelná a stále dokola omílaná souvislost mezi dnešními problémy a žitím na dluh snad otevřela oči i té nejzabedněnější vládě či partaji; pochopili to dokonce i naši socialisté (tedy alespoň takový dojem vyvolávají svým vstřícným postojem k evropské smlouvě o rozpočtové odpovědnosti);  paradoxní je, že stejně jako prozřela sociální demokracie u nás a nyní by s drze kamennou tváří naprosto v protikladu se svou doktrínou vstřikovala do těžce nemocného pacienta pravicovou protilátku, tak podobně indoktrinovaní ekonomičtí dobrodruzi v bruselu se nyní centrálně připravují

evropě diktovat podobu rozpočtu a ukládat sankce za to, co sami ve svých zemích připouštěli jako standartní model ekonomického chování; to samo o sobě je značně pobuřující a nedivím se, že klaus vstává ze židle;

A. Podšer 14.1.2012 23:09

Re: jsem toho názoru,

přece nepotřebujeme mít nadirigovanou shora; situace v evropě a zejména pak nepopiratelná a stále dokola omílaná souvislost mezi dnešními problémy a žitím na dluh snad otevřela oči i té nejzabedněnější vládě či partaji; pochopili to dokonce i naši socialisté (tedy alespoň takový dojem vyvolávají svým vstřícným postojem k evropské smlouvě o rozpočtové odpovědnosti);  paradoxní je, že stejně jako prozřela sociální demokracie u nás a nyní by s drze kamennou tváří naprosto v protikladu se svou doktrínou vstřikovala do těžce nemocného pacienta pravicovou protilátku, tak podobně indoktrinovaní ekonomičtí dobrodruzi v bruselu se nyní centrálně připravují

evropě diktovat podobu rozpočtu a ukládat sankce za to, co sami ve svých zemích připouštěli jako standartní model ekonomického chování; to samo o sobě je značně pobuřující a nedivím se, že klaus vstává ze židle;

 

pro ideově nečitelného schwarzenberga jsou tyto úvahy a závěry z nich pod jeho rozlišovací schopností; pro něj je evropa pouze jedna - ta západní, od které bychom se měli stále učit - a to nebezpečně připomíná dikci a až sebevražedně nekritický postoj bývalých komunistických poklonkářů; jeho nekonzistentní vystupování, kdy na jedné straně připustí absenci řádné diskuze na unijní úrovni a posléze rozbíjí vládu, pokud se po hlavě nevrhneme pod kola diktátu na straně druhé, připomínají škození nasazeného červotoče, který má za úkol nahlodat jednotu postoje vlády ve chvíli, kdy posuzuje, zda přistoupením ke smlouvě o rozpočtové odpovědnosti nám nejsou zároveň pod čarou podsunuty k podepsání závazky, na které by suverénní stát NIKDY neměl přistoupit a jejichž přijetí v podstatě znamená akt velezrady;

A. Podšer 14.1.2012 23:21

Re: jsem toho názoru,

nepotřebujeme mít nadirigovanou shora; situace v evropě a zejména pak nepopiratelná a stále dokola omílaná souvislost mezi dnešními problémy a žitím na dluh snad otevřela oči i té nejzabedněnější vládě či partaji; pochopili to dokonce i naši socialisté (tedy alespoň takový dojem vyvolávají svým vstřícným postojem k evropské smlouvě o rozpočtové odpovědnosti);  paradoxní je, že stejně jako prozřela sociální demokracie u nás a nyní by s drze kamennou tváří naprosto v protikladu se svou doktrínou vstřikovala do těžce nemocného pacienta pravicovou protilátku, tak podobně indoktrinovaní ekonomičtí dobrodruzi v bruselu se nyní centrálně připravují

evropě diktovat podobu rozpočtu a ukládat sankce za to, co sami ve svých zemích připouštěli jako standartní model ekonomického chování; to samo o sobě je značně pobuřující a nedivím se, že klaus vstává ze židle;

 

pro ideově nečitelného politického hochštaplera schwarzenberga jsou tyto úvahy a závěry z nich pod jeho rozlišovací schopností; pro něj je evropa pouze jedna - ta západní, od které bychom se měli stále učit - a to nebezpečně připomíná dikci a až sebevražedně nekritický postoj bývalých komunistických poklonkářů; jeho nekonzistentní vystupování, kdy na jedné straně připustí absenci řádné diskuze na unijní úrovni a aby posléze na straně druhé rozbíjel vládu, pokud se po hlavě nevrhneme pod kola diktátu, připomíná působení škodlivého červotoče, který má za úkol nahlodat jednotu postoje vlády ve chvíli, kdy posuzuje, zda přistoupením ke smlouvě o rozpočtové odpovědnosti nám nejsou zároveň pod čarou podsunuty k podepsání závazky, na které by suverénní stát NIKDY neměl přistoupit a jejichž přijetí se v podstatě přibližuje k aktu velezrady;

A. Podšer 14.1.2012 23:21

Re: jsem toho názoru,

to je přesně to klíčové, co irituje klause; není prostor pro debatu, zda referendum ano či ne; relevantní je pouze naše status quo a to má vláda hájit v čele s mrzkým schwarzenbergem sama a ne přesouvat odpovědnost na pologramotný plebs; je možné, že už i plebs pochopil, jak se má správně hospodařit (moje zkušenost je, že nepochopil), ale stavět ho před politologická dilemata a dožadovat se po něm kompetentního a tím plně odpovědného postoje je k mé lítosti nad jeho schopnosti

A. Podšer 18.1.2012 12:49

Re: jsem toho názoru,

je nechovat se nepoctivě: platit jízdné, zdravotní pojištění, nájemné, ručitelské závazky a jiné další povinné platby, jak je stanoveno - řádně a včas; přihodí-li se mi nepoctivost či nepořádek či dočasná platební

A. Podšer 18.1.2012 12:50

Re: jsem toho názoru,

budoucí exekutorova oběť; VŽDY mám minimálně jednu další příležitost k nápravě, ale většinou je jich více -

A. Podšer 18.1.2012 12:51

Re: jsem toho názoru,

neschopnost, mám svůj

A. Podšer 18.1.2012 12:52

Re: jsem toho názoru,

 ve svých rukách

A. Podšer 18.1.2012 12:53

Re: jsem toho názoru,

stále


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...