Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Koncern vyrábějící Mercedesy dočasně zastaví provoz dvou závodů. Na vině je nedostatek polovodičů

  16:56
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler ve středu oznámil, že kvůli globálnímu nedostatku polovodičových čipů dočasně zastaví provoz ve dvou závodech v Německu a zkrátí v nich pracovní dobu 18 500 zaměstnanců. Ti se budou věnovat mimořádným projektům.

Nákladní vozy Mercedes od společnosti Daimler. foto: Shutterstock

Nedostatek čipů dál sužuje automobilový průmysl. Firma Intel rozšíří výrobní kapacitu

„V současné době se po celém světě nedostává některých polovodičových součástek,“ konstatovala mluvčí Daimleru. „Budeme nadále pružně reagovat na základě toho, jak se bude vyvíjet situace,“ dodala. „Ta se neustále proměňuje, a tak nelze předpovědět dopad,“ uzavřela.

Výrobce vozů Mercedes-Benz uvedl, že pracovní dobu zkrátí zaměstnancům v závodech ve městech Brémy a Rastatt. V těchto továrnách se od 23. dubna zastaví provoz, nejprve na týden. Zaměstnanci budou dále pracovat na mimořádných projektech.

Globální nedostatek čipů v poslední době komplikuje výrobu spotřební elektroniky i automobilů. Řada předních automobilek kvůli chybějícím čipům přikročila k omezování produkce, například General Motors, Ford Motor či Volkswagen, včetně značky Škoda Auto.

Kolínská Toyota pozastavuje výrobu, nemá polovodiče do aut. Nedostatek způsobil vichr v Severní Americe

Automobilová skupina Stellantis ve středu oznámila, že kvůli nedostatku čipů bude do vozů Peugeot 308 místo digitálních tachometrů montovat tachometry analogové.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...