Diskuse k článku: Luxusní hotely bojují o přežití. Zahraničních turistů ubývá

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 38
  • Poslední: 28.8.2009 10:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
28.8.2009 10:48

Hotely

v hotelu nepracují jenom recepční jak to sem někdo napsal. Hotel má dokonce i back of house, kde pracuje většina lidí, kteří dělají všechno proto, aby naplnili kapacitu hotelu a rovnou říkám, že to není v současné době vůbec jednoduché. Jsou to zaměstnanci, kteří pracují jako každý jiný a mnohdy tráví v hotelu hodně přesčasů, víkendů, svátků....a to za normální průměrný plat. Jestli zmizí hotely z trhu je to možné, ale znamená to taky, že hodně lidí přijde o práci i když pan Stárek a ostatní budou tvrdit, že to tak nebude. Upřímně nikomu něco takového nepřeju, protože se jedná o velmi specifickou práci a hledat  náhradu není  vůbec jednoduché.

27.8.2009 14:17

LUXUSNI HOTELY

TAK Z NICH UDELEJTE BLESARNY

27.8.2009 13:36

Je to snad podnikání jako každé jiné, nebo ne?

Jo, být úspěšný v době, kdy se vezu na vlně zájmu a prosperity, dokáže každej moula. Přežít krizi nejen ekonomickou, ale i tu plynoucí z poklesu zájmu zahraničních návštěvníků o tuto zemi (nekvalitní a předražené služby, okrádání, arogance, kriminalita), to už asi nebude tak jednoduché. Ponikat neznamená otevřít kapsu a čekat co mi do na naprší, ale znamená to něco aktivně dělat. Hoteliéři paroubkovského typu to ale nejspíš vidí jinak.

27.8.2009 13:02

Vychodnarsko...

ubytek turistu je jasnej, predrazeny zbozi, servis velmi spatnej, na kazdym rohu zlodej, vsude se krade, smrad a spina.... to uz je jen pro Rusaky a spol.... vitejte v rozvojove zemi! a bude hur... drive se inzerovaly, tady ve Skandinavii, zlevneny letenky do evropskejch mest, a vzdycky mezi nima byla Praha... to uz je ale davno historie... nikdo do  Ceskozlodejska nechce...  tam uz jezdej prevazne osoby z bejvalyho SSSR atp...

27.8.2009 13:06

Re: Vychodnarsko...

Tak návštěvníci ze zemí bývalého SSSR jsou velmi žádání...minulý měsíc jsem byl na Kypru a tam před nimi klečej na kolenou.

27.8.2009 13:58

Re: Vychodnarsko...

Jestli jste to správně pochopil - neklečeli před nima aby už konečně vypadli a svým buranským chováním neodrazovali normální hosty ?

27.8.2009 13:12

Re: Vychodnarsko...

Jak začneš dělat v ubytovávání komisaře návštěvníkům, podle toho odkud jsou, tak daleko nedojdeš.

To je v demokracii tak....tady si holky od baru otevřely vlstní podnik, a překvapilo je, že tam nepřišli Němci, ale po pohřbu místní hrobař a po výplatě kombajnéři.

27.8.2009 13:01

Zlatý palcát ve Strakonicích

Seděl jsem na večeři v hotelu Zlatý Palcát ve Strakonicích s jedním Němcem a Indem. A objednali jsme si  3x "kačenu se zelím a českým knedlíkem."

Najednou se objevil nějaký pán v kravatě a obleku, a požádal mne ,abych s ním šel na chvíli ven.Tam se mne zeptal, jestli jsem vlastenec. A já "...tož, ku..a, já ani nevím." A on "...musíte si objednat něco jiného než tu kačenu. Dostanete velkou whisky." A já "ku..a, tož já tu mýdlovů vodu nepiju. Dva myslivce. " A on "tak dobře, dva myslivce. Víte , my nemáme tři porce kačeny, když si dáte srbské žebírko, dostanete slevu, to by se nám hodilo." Tak jsem si dal srbské žebírko.

Pak jsem byl rád, že je koupili ti Libyjci z Corinthia Towers.

27.8.2009 12:44

úroveň ubytování

ve špičkových pražských hotelích zcela odpovídá celosvětovému standartu. Ale ve světě činí hlavní podíl klientely domácí návštěvníci... a taky...město musí žít a být aktivní, aby bylo za čím jezdit.

V Prazejsou staršně "vědecké a odborné" atrakce. Na to se dnes celkem hodně s..e.Muzeum Karla Maye v Drážďanech má větší návštěvnost než naše Národní muzeum.I muzeum voskových figurín v Londýně...i když někoho u nás asi už srovnávání těchto institucí vysoce uráží.

27.8.2009 12:23

Strašné důsledky krize

Tak to znamená, že v centru Prahy nebude v každé ulici 10 hotelů, ale jen 9 nebo dokonce jen 8 ? Děs a hrůza - konec světááááá ...

A třeba pak půjde i projít přes Karlův most, aniž by se člověk musel prodírat davy zpocených turistů ? Pomoc - to snad už nevydržím ... :-((((((

27.8.2009 12:37

Re: Strašné důsledky krize

Problém je, že v provincii (na venkově, rozuměj mimo Prahu...t.j. Ostrava , Brno ,Hk ) nebud žádný.

27.8.2009 11:30

YAROSLAUV de´SIMRMAEN von ALTO LHOUTA

I Hvězdičky: normálně zcestovalý cestovatel mimočeský čte: 4 Hvězdičky, 5 Hvězdiček. V duchu: Óóó! Nebo jde z hotelu a: Luk, a cab! Nasedne a: Ou ou ou! Počet hvězdiček je zcestná informace. Kdo někdy spal mimo ČR, tedy mimo Prahu, v pětihvězdičkovém hotelu v Berlíně, Londýně, Řémě neb Kodani, ten ví, jak směšné je české vyhvězdičkovávání čehokoli!

Kdysi jel Karel Gott zpívat do Las Vegas (pamětníci si vzpomenou). Československo rozechvělě u vytržení: Kája jim to tam ukáže. Na něj nemá Siantra nárok. Presley proti Karlovi nula.

To je hned jak české Benátky, česká Kanada, české Švýcarsko, český Camembert (Hermelínek), česká coca cola (Kofolalala) a česká Piafka: české špagety s kečupem.

27.8.2009 12:32

Re: YAROSLAUV de´SIMRMAEN von ALTO LHOUTA

Tak to se říká všue...belínu se taky říká Benátky severu..a v centru Vídně jsem musel jít taky reklamovat vybrakovanou televizi, aby to na mne jako na Čecha nehodili ..a Nachmachungen (napodobeniny typu a druhu) se také dělají na celém světě. Já jedl Camemberty horší než Hremelín ..a pil jsem různé...coly, horší , než kofola.

27.8.2009 10:59

obsazenost jim jeste spadne...

No a to ty hotely jeste v prvni pulce roku zachranovalo cesky predsednictvi EU...v jeho ramci se v praze konaly desitky konferenci, ruznych jednani, atd....s tim je taky utrum...kdo v tech hotelich ted bude bydlet je zahadou :-)

27.8.2009 9:55

A já myslel, že jim stačí návštěvy Paroubka

Ten si taková zařízení přece obzvláště oblíbil.... Kdo z Vás to má?

27.8.2009 9:45

???

asi tak před rokem říkal Okamura ,že v Praze je málo pětihvězdičkových hotelů,proto sem jezdí málo turistů,tak teď si můžou vybrat....

27.8.2009 9:36

Czech whisky

I ten personál musí být trochu přátelštější, nápaditější, komunikativnější.Jednou jsem seděl v hotelu v Přerově a jedním Angličanem,on  zavolal vrchního a chtěl po něm zkusit nějakou Czech whisky. I vrchní mu klidně odbrkl, že v Česku nic takového neexistuje.

já říkm "..taž, mu panebože doneste myslivca." Donesl mu myslivca "...ale to není whisky, to je mylivec." a...Angičan si nechává posílat dvě bedny měsíčně pro celou dědinu.

27.8.2009 10:57

Re: Czech whisky

Kolik jich v té jeho dědině bydlí ? 10 ?

27.8.2009 11:44

Re: Czech whisky

Ono je to jedno s druhym. V Krkonoších letos katastrofa, hotel zařízený nábytkem z doby socialismu, sociálka sice na pokoji, cena za dvojku se snídaní 1100, teď koncem srpna. Byli jsme tam jen dvoje hosti, pokojů snad 20. K snídani jen chleba ( jiné pečivo ne, i když šunka a sýr a med a juice z prášku), TV na pokoji s krátkou sňůrou a vybitou baterkou v ovladači, abychom ji pustili, museli jsme přestavět nábytek. Hory krásné, ale prázdné, proč asi. Za 650/os se ubytuješ v Alpách, kde všechno funguje. A nejlepší fór, oplocené louky, na které nesmíš vstoupit - soukromý majetek. Kdo by tam co hledal za štěstí. Po jedné noci jsme jeli dál. Ve Velké Úpě ani film do foťáku nelze koupit, trafika krachuje, proč asi?

27.8.2009 13:17

Re: Czech whisky

Film do foťáku...ty fotíš s filmem...to se ještě dělá?

27.8.2009 13:50

Re: Czech whisky

Chcete-li pořádný výsledek - ano.

27.8.2009 9:34

je to

pár týdnů kdy masovo-komunikační prostředky tvrdili že se nic neděje a drahé hotely mají své jisté.... inu - noviny

27.8.2009 9:25

ubytovny Dlabačov

byl jsem ubytován v lednu na bývalé ubytovně Dlabačov. Cena teda dost vysoká, 1350,-Kč za noc. Samá ruská rodinka...typický klasický moskevský úředník s rodinkou na laciném zájezdu do Prahy.Při snídani na mne kouká kuchař z druhé strany bufetu a říká kolegovi "koukej, na toho Rusáka, čumí, jako by tejden nežral..."a pak přišel asi nějaký šéf a říká "tak ty k...y ruský už zase to nejlepší sežraly". Byl jsem teda pěkně naštvaný, vedle stála právě ruská rodinka se dvěma dětmi...otec koupil dětem coca-colu a přepočítával peníze na české pivo (80Kč). Tak jsem mu klidně poradil, ať si skočí přes ulici do obchodu, že jich za tu cenu dostane šest. Přiběhl s lahváči pod bundou, a šťastně na mne pokřikoval, jak je Praha v lednu krásná.

27.8.2009 9:08

pendleři

Já jsem se setkal s takovým zajímavým úkazem u pendlerů na Přimdě. Tam žily hotýlky z toho, že byly levnější než bavorské pensiony, a tak ti pendleři jezdili přespávat tam.

když to ti Bavoři ale zjistili, začali těm pendlerům nabízet cenu na více nocí, a okamžitě byli levnější než ty hotýlky na Přimdě.Dnes už je Přimda bez pendlerů, samozřejmě i z jiných důvodů.

Nevím, jestli by hotely neměly nabízet za ubytování na více nocí jinou cenu než vždy cena na noc krát počet nocí.

27.8.2009 9:05

Chce to lepsi sluzby

Arogance a nafoukanost u prazaku nezna mezi, neni divu, ze uz tam lidi nechteji jezdit. Z Rima, Parize nebo Londyna jsou totiz zvykli na jinou uroven sluzeb.

27.8.2009 10:05

Re: Chce to lepsi sluzby

blablabla.       V Praze je 80% lidí mimopražských.... Tak co vy na to ????,

27.8.2009 13:52

Re: Chce to lepsi sluzby

Proto je tu také tolik nafoukaných arogantů :-)

27.8.2009 8:38

Jako soukromník,

protože si to platím sám, tak se ubytovávám všude v Čechách i v zahraničí tak 20 km od města. Tzn. kolem Prahy 350 Kč bez snídaně, kolem Norimberka a jiných německých měst, i v okolí Paříže, Lyonu,Vídně , Amsterodamu  a Kodaně 25€ se snídaní.

27.8.2009 8:33

Problém

je, že pokud jsem si všiml na hotelech v Německu,Francii, Holandsku a Dánsku, tak největší podíl ubytovaných netvoří zahraniční turisti , ale domácí klientela.

27.8.2009 8:40

Re: Problém

Češi musejí být aktivnější, musí rozvíjet vlastní podniky a tak se stanou bohatšími.

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...