Diskuse k článku: Na pozici učitele se hlásí o třetinu méně lidí než loni, na asistenta o dvě třetiny

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 24.8.2018 12:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kotala 24.8.2018 12:57

Nesmysl. Učitelů je dost.

J. Novák 23.8.2018 8:16

Už je mi na zvracení z řešení platů učitelů a lékařů. Vláda se chce zalíbit a získat voliče, tak bude přidávat a přidávat a tím vytvářet novodobé kasty.. Ale když se podíváte na produkty školství, tak je to k pláči. Množství nepoužitelných absolventů, většinou humanitních oborů, jsou ročně chrleny do společnosti. Jak si mám vysvětlit, když se absolvent filosofické fakulty, s poflakováním po dobu cca 3 let jako doktorand, hlásí na inzerát v technické praxi? Není náhodou něco špatně? Dle mého názoru máme velké množství škol, velké množství vysokoškoláků, mnohdy mizerné úrovně. navrhuji snížit počet vysokých škol, dobrým učitelům zvýšit platy pomocí spojení s praxí a řešením konkrétních úkolů, které firmy rády zaplatí a zavést placené školství s určitou formou půjček, kde by stát garantoval minimální nebo nulový úrok. proč mám přispívat na studium právníka, který mě potom při zastupování u soudu ohne o velké peníze na základě tarifních tabulek schválených státem?

P. Balcar 23.8.2018 21:29

Mě je na zvracení z lidí, co jsou líní se byť jen trochu zamyslet. Srovnejte si učitelský nástupní tabulkový plat 18k a 35k, který jste napsal do příspěvku níž. Myslíte, že to humanitní vysokoškolák, který vystřízlivý z ideálů, nedokáže? Takže to bude logicky zkoušet tam, kde nebude za socku pro srandu žákům. Znám pár lidí z pajdáku nebo s učitelskou nastavbou a žádný neučí. Dělají programátory, obchodníky, ve stavebnicví, v pohostinství. Pardon na jednu vyjímku jsem si vzpoměl.

Placené školství mají v Anglii a taky nic moc. Místo zakládání rodin splácí absolventi půjčky na studium.

Spíš by to chtělo šířit informovanost. Humanitní vzdělání a rozhled apriory není k zahození, ale málokdo se s ním slušně uživí.

P. Horák 23.8.2018 1:27

ucitel je dnes tercem sikany zaku a jejich rodicu, za smesny plat, takze je nikdo nebere vazne. ostatne, proc se ucit, abych dopad jako ucitel s par stovkama vejplaty, nuzak co zije od vejplaty k vejplate a jeste ho sikanuje redital dohodama DPP a DPC a by ho moh na leto vyhodit a usetril tim par kacek v rozpoctu? :)

P. Balcar 22.8.2018 22:34

Napište, kolik je nástupní plat učitele, a bude jasno, proč tam není tlačenice.

Jo a taky odměny školních psychologů, aby se objasnilo tolik neobsazených tabulkových míst.

J. Novák 23.8.2018 8:18

Mám místo u soustruhu, nástupní plat 35.000,-, jednosměnný provoz, slušné zacházení, žádná šikana, po odchodu z práce čistá hlava. Pro společnost daleko větší přínos než cvokař

P. Balcar 23.8.2018 21:15

Kolik u toho soustruhu dokážete zachránit lidských životů?

P. Aron 22.8.2018 16:34

Že by se jim nechtělo učit v inkludovaných třídách ? To jistě ne, že soudružko Valachová !

N. Marek 23.8.2018 8:04

No hlavně se jim asi nechce učit za almužnu.

Najdete na Lidovky.cz