Diskuse k článku: Regulace žárovek úspory nepřináší, naopak hodně stojí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 3.9.2012 13:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Venc 3.9.2012 13:51

Výborný článek

Jasně ukazuje, jak se deformuje ekonomika a snižuje její přínos zásahem státních úředníků, kteří samozřejmě nemají k ekonomice (kromě svých odměn) osobní vztah. Nedostávají a nevnímají impulzy, které jsou předpokladem hospodárného, ekonomického rozvoje společnosti a její budoucnosti. Subjektům spojeným se státem se tak chybně umožňuje snadný přístup k finančním zdrojům z daní občanů a ke korupci.

Bylo by velmi zajímavé a poučné provést obdobnou analýzu, jako provedli američtí ekonomové na regulaci žárovek, na ekonomice hospodářského komplexu EU. Negativa unijního řízení tohoto komplexu by pravděpodobně předstihla jakoukoliv představu našeho občana o velikosti ztráty

Odborný odhad negativního výsledku, zmiňované analýzy socialisticko trhově orientovaného hospodářství EU, se nebude svým objemem příliš lišit od objemu evropského dluhu.

Z. Škopík 2.9.2012 23:27

Nařízení Unie

Zdá se mi to,nebo ne? Myslím si,že úředník by neměl mít moc mi jako soukromé osobě nařizovat něco co si koupit,či nikoli. JE TO JAKO ZA KOMOUŠŮ. Evropská unie je jako RVHP. Ať si v Bruselu svítí čím chcou,ale mě ať neříkají co je pro mě dobré !!! To už tady bylo!!! Zdar plesnivý tlusťoši-polibte mi žárovku. Alf.

P. Balcar 2.9.2012 19:21

ekonomické cvičení

ve kterém autoři došli k závěrů, které si nejspíš narýsovali ještě než se do něj pustili ...

btw : ony se u nich blíží volby, že?

K. Strunk 3.9.2012 8:42

Re: ekonomické cvičení

Naprostý souhlas se vším co jste napsal. Právě spotřebitelské preference zaplnily americké silnice užranými mastodonty. Jakmile skončila ropná nejistota 70. a 80. spotřebitelé se přestali omezovat. Čím větší kraksna, tím větší pohodlí a bezpečí. Co je mi po nějaké planetě a budoucích generacích.