Diskuse k článku: NAVRÁTIL: Hledá se hegemon pro EMU. Rychle

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 1
  • Poslední: 19.6.2012 9:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 19.6.2012 9:01

Válkami zapřičiněné krize

V 1.světové válce mnoho milionů lidí bylo pozabíjeno, též koní a zemědělství zpustošeno, průmysl na zbrojní výroby přeorientován a měny znehodnoceny na této "neefektivní produkci pro pokrok lidstva". Též se zrodil celosvětově organizovaný proletariát, a byl vzápětí ustaven SSSR, kupodivu vzor pro ostatní státy včetně Německa a Hitlera a ustavené nacistické svazy. Začala světová soutěž KAPITALISMUS-KOMUNISMUS. Ekonomické procesy nastavené na válečnou výrobu tak musily být podvakráte "restrukturalizovány" a to musilo být zaplaceno zbytečnou prací milionů lidí, což se projeví znehodnocením měn. Též je evidentní, že následné mírové GDP roste velmi pomalu.

2.světová válka - stejný scénář s daleko hrůznějšími lidskými a ekonomickými důsledky. Proběhl "druhý poločas" zápasu KAPITALISMUS - KOMUNISMUS. A tentokrát mnoho a mnoho měst s jejich obyvateli poznalo hrůzy válek a co přinášejí.

3.světová válka t.zv. Studená válka skončila onehdy v r. 1986 po podpisu USA-SSSR, Regan-Gorbačov. KAPITALISTÉ A KOMUNISTÉ soutěžili v Korei, Vietnamu, Africe, Latiské a Jižní Americe, i jinde, za třískání stovek nukleárních výbuchů - již 2.Atomová.  A ekonomiky opět musely býti transformovány na výroby mírové, s výrobky a službami pro lidské bytosti užitečnými. Každá taková transformace stojí mnoho zbytečné práce mnoha milionů lidí, měny se znehodnocují.

Dle mne ty skutečné ekonomické krize (ne ty mediální, finančními spekulanty řízené a politiky podporované) přicházejí jedině po ukončených válkách, nebo též po obrovských přirodních kastrofách. Jako onehdy v období 2007/2008 hurikány Katrina a další v jižních státech kolem Mexického zálivu, nebo méně ničivé zemětřesení v Japonsku s vlnou tsunami.