Diskuse k článku: Nové cíle Billa Gatese: vyléčit Alzheimera a postavit chytré město budoucnosti

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 15.11.2017 9:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Vyskočil 15.11.2017 7:49

Co kdyby ten génius nejdřív opravil Windows, kterých prodal miliardy, aby uživatelům spolehlivě fungovaly, stejně jako jim funguje mikrovlnka, nebo televize, když si ji koupí, pokud ne, tak ji mají právo reklamovat a ne pořád dokola záplatovat. Software je přece produkt, jako každý jiný, ne? Jinak to není žádný génius, ale fušér a zloděj. A do jeho města budoucnosti by šel bydlet jen sebevrah, když bude technologicky tak spolehlivé, jako jeho dosavadní produkty.

M. Valenta 15.11.2017 8:11

To jste dost přehnal.

J. Vyskočil 15.11.2017 9:39

To jsem nepřehnal ani náhodou. Když mi chlap, jehož mainstreamový produkt, na kterém založil svou firmu, je polofunkční zmetek, bude tvrdit, že postaví "chytré město budoucnosti", tak mě zcela logicky napadne, že technologie v tom "městě budoucnosti" budou fungovat stejně spolehlivě, jako jeho dosavadní produkty. Věřit v opak bych pokládal za projev bezbřehé naivity, mírně řečeno. On tomu ani sám nevěří, jen chce prodat chytrou ledničku a podobné kraviny, o kterých se mluvilo už před 20 lety a které by technicky nebyl problém udělat, jen se musí najít marketingový trik, jak lidem vysvětlit, že tyhle spotřební blbosti potřebují, prodat jim je a pak je nechat civět na "blue screen of death" na sporáku a do zblbnutí upgradovat pračku, aby prádlo prala a neskartovala.

J. Vyskočil 15.11.2017 9:43

Jeden vtip: Ještě že Microsoft nevyrábí automobily, protože jinak bychom měli každý rok spojku/brzdu/plyn na jiném místě.