Diskuse k článku: Volkswagen má vlivného zastánce. Nevinný švindl, píše hvězdný Clarkson

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 29.9.2015 23:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Riessner 29.9.2015 23:14

Konečně se ozvala i významná osobnost v oboru automobilismu ! A hysteričtí zákazníci by si taky měli uvědomit, že jejich autům nic nechybí !!

To se jenom zase gaunerští právníci snaží udělat z komára mastodonta....

D. Nowodny 29.9.2015 21:11

Americka EPA je takova podivna agentura pro zelene mozgy. Kdyz zpusobili ekologitskou skodu na Colorado River, tak jim to proslo bez viditelneho postihu - "ticho po pesine". Neni mi jasno jak tedy po dlouha leta se kontroluji vsechna auta a najednou objevili "Ameriku" ! Zvlaste na prisne kontroly v Kalifornii. A co soudruzi u nas, honi nas

na TK a najednou je vsechno k certu ?

P. Rýdzi 29.9.2015 19:32

A nespomenul ešte staré autá, ktorých motory nikomu nevadia a žiadnu normu nespĺňajú. Rozhodne tie motory majú viac exhalátov, ako dotknuté VW motory.

M. Jech 29.9.2015 21:29

Můj Favorit z r.1990,jezdící na špiritus určitě ne :-)

P. Pruner 29.9.2015 19:31

Ten pán má vcelku rozumný názor. Navíc problém s rozdílem mezi deklarovanou a skutečnou spotřebou nafty mají údajně víceméně všichni evropští výrobci, takže asi všichni nějak švindlují. Pokud uživatel "zkousnul" spotřebu, tak ho to nemusí zajímat.

Jsou problémy u kterých si člověk řekne - proč zrovna nyní ? Proč průšvih VW, když to bylo VW i v USA oficielně známo před více než rokem ? Proč se letos hrnou statisíce imigrantů do Evropy z mnoha zemí najednou když udávané důvody migrace existují už léta ? Proč zrovna letos se Obama dohaduje s Kubou a Iránem, když to jsou v podstatě stále stejně úděsné režimy ?

J. Lepka 29.9.2015 17:58

Konečně to někdo prezentuje tak hlasitě, že se toho noviny chytí. Vlk se nažral, koza zůstala celá a někomu furt vadí, že nechcíp´hlady.

R. Tichý 29.9.2015 19:02

Vsaďte se, že přijde nenávistná sluneční erupce ;o)

V. Grycz 29.9.2015 17:56

Taky to tak vidím. Změnil bych parametry příslušné normy a bude klid.

J. Lepka 29.9.2015 18:00

Tak mi tak maně napadlo : nebyla ta norma pro šlapací autíčka ???

P. Jordán 29.9.2015 16:19

Mám podobný pocit. Nevím, jak přesně je formulován požadavek na emise. Jestli je přímo napsáno, že při reálném provozu, po rovině, s teplým motorem atd atd má motor protukovat tolik a tolik CO2. Nebo jestli je popsaný postup měření, laboratorní, a má splňovat to a to. A to laboratorní splnil. Pošahanost je, že metodika laboratorního měření je zcela vzdálená od reálného provozu. Potom máme v TP spotřebu 3,8 a ve skutečnosti 6,9.

P. Broda 29.9.2015 16:10

Dneska jsem poslouchal rozhovor s odborníkem ze světa motorů který se zdráhal označit jednání WV  za podvod. 

 Docela slušně tuto kauzu popsal. A hlavně absurdnost schvalovaných norem. Poukázal na to že díky takovým absurdnostem paradoxně benzínové motory v běžném provozu jsou díky tomu mnohem škodlivější než by nutně musely být. Prostě chtějí vyhovět laboratorním podmínkám a výsledek je že v běžném provozu je to díky tomu horší a škodlivější. To samé se týká i WV..

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...