Diskuse k článku: Výrobci software vyzývají firmy: Udejte svého konkurenta, polepšíte si

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 20
  • Poslední: 3.10.2009 18:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
3.10.2009 18:04

http://tojesila.cz/

docela by me zajmalo kde na to ten topolanek bere !!  

http://tojesila.cz/cz/s16/KAUZA-TOSKANA/c1596-Pujcena-lod-Pershing-64/n2195-Kolik-Topolanek-utratil-za-pronajem-Pershingu-64-se-asi

2.10.2009 11:43

To bonzování se mi nelíbí

Silně mi to připomíná proslulá padesátá léta, i když jsem to nezažil, ale tolik se o nich mluví v naši superdemokracii. Tehdy kde-kdo na někoho žaloval. Tahle demokracie slkouzla pěkně hluboko když se těmhle praktikám vrací. Ale to mi jen připomíná fakt, že téměř všechno se opakuje jenom v trochu jiné kvalitě.

1.10.2009 13:51

Když Němci zakázali Microsoft

ve státní správě, vůbec o nic nepřišli. Teď navíc každé udání na státní správu můžou rovnou házet do koše.

1.10.2009 13:32

Nechápete tu fintu?

BSA obešle 20.000 firem, aby udaly svého konkurenta. Když firma nikoho neudá, tak bude hned v podezření, že má nelegální software.

Zloděj nebude řvát chyťte zloděje. A pamatujte!!! Konkurence tu bude vždy, je to přirozený základ tržního a volného hospodářství (když jeden zmizí okamžitě se objeví jeden, dva..... další). Ale BSA je uměle vytvořená organizace.

Je třeba, aby se obeslané firmy spojily a podaly hromadnou žalobu na BSA na ochranu dobré pověsti svého jména a pro Stalking (nebezpečné pronásledování, byť ve stádii pokusu-nabádání) již i v ČR bráno-uzákoněno jako trestný čin.

Dál prověřit jestli BSA tímto jednáním neporušila zákon volné soutěže, když nabádá firmy k neověřeným udáním, jen proto, že je konkurent a podezření z vlastnictví nelegálního softwaru je jen záminka v konkurenčním boji. Poškozené firmy (byť jim vznikla škoda pouze v morální oblasti a ta škoda je pouze v tom, že byli vyšetřováni na základě udání) by neměli žádat odškodnění po udavači, ale po tom, kdo takto v jednání nabádal - v tomto případě BSA.

Dál jestli bude BSA udávajícím firmám platit v penězích či v jiných brebendách (jsme v ČR a víme, jak to chodí), tak je zde také možnost trestního oznámení na BSA za korupci a uplácení.

1.10.2009 13:31

nenažranost firem

kdyby se zamysleli nad cenou, za kterou to prodávají, tak by možná pochopili, proč se programy nelegálně získávají.

2.10.2009 11:36

Re: nenažranost firem

Nejsem si jist že jde jen o nenažranost firem, i když i to zde asi hraje roli. Jde hlavně o to, že firmy jako třeba Microsoft, Adobe a spousta dalších platí tak královsky své vývojáře, že pak i cena produktu je vysoká - mzdové náklady se taky musí vrátit. Dále, nesmírně drahé, až v sta tisícech jsou ty programy, které se prodávají v příliš malých počtech, protože jsou speciálně jen pro úzkou skupinu. Pak se i náklady dělí mezi menším počtem prodaných produktů a sme u vysoké ceny.

1.10.2009 13:23

Racie

racie by se mneli delat s jednim IT profesionalem , kterej by hned

na miste zkontroloval pocitac a pokud by na nem byli nelegalni programy

, tak zabavit.

Ja ke kazdemu koupenemu softwaru mam ve sufleti schovany seriovy cisla a original krabice. Pokud by sem nekdo vlitnul klidne na miste dolozim vsechny original krabice s cisly.

Jinak to s tim bonzovanim se mi nelibi. Kde kdo toho muze zneuzit. Tohle prispiva jen k dalsi nenavisti mezi lidmy.

1.10.2009 13:22

estébáčtí majitelé firem udávejte,

jen víc a houšť. Však se vám to jednou vrátí jako bumerang.

1.10.2009 13:21

SW monopoly

Když se řeší softwarové pirátství, měly by se současně řešit i SW monopoly. To jsou firmy, které si udělaly před 20 lety proprietární datové formáty a teď z toho žijí. Do této kategorie lze zahrnout podstatnou část firem sdružených v BSA, zvl. Microsoft a Autodesk. Co se týče Microsoftu, myslím že by se někdo měl začít věnovat tomu, jak se infiltroval do školství. Děti co vyjdou ze školy neví co je souborový systém, ale jsou zkoušeny ze znalosti menu Wordu.

Je celkem legrační, když někam přijdou pánové z BSA a začnou sepisovat hříchy postižených na mechanických psacích strojích. Ono je v oblasti "intellectual property" totiž taková právní džungle, že každý kdo používá jakýkoli software je potenciálním "zločincem". Tohle všechno Microsoft a spol. moc dobře ví, proto místo sebe nastrčili BSA. Takže co bych BSA vzkázal? Kdo je sám čistý, nechť první hodí kamenem.

1.10.2009 13:14

ano, udavejte

a nelamte si hlavu nad dusledky! Vzdyt je to stara ceska tradice!

1.10.2009 12:47

Kdyz prodelavaji

tak at jsou treba past kravy. A ja kzapomel, zemedelci take prodelavaji! Ale mozna pouzivaji nelegalni software!? Co takhle stara u zemedelcu panove z BSA? 

1.10.2009 13:04

Re: Kdyz prodelavaji

A až vám zaměstnavatel nezaplatí za vaši práci, to bude řevu, co? Nebo až vám odběratel nezaplatí fakturu. To pak asi také půjdete pást krávy. Nebo už to děláte?

1.10.2009 12:39

Neť bonzovať

Citát ( gumový mozek 80.léta ) :

Sudruhovia, nět bonzovať, ale prísť a povedat treba.

1.10.2009 12:38

To je sice správný

To je sice správný, že se potírá pirátství, ale co mi blbečkové z bsa dají, až ke mě vtrhnou do kanceláře, seberou mi na týden počítač s pracovními daty (známy jsou i případy zabavení na mnoho měsíců) a zjistí, že místo windowsu používám linux, že místo photoshopu používám gimp, místo ilustratoru nebo corelu inkscape, místo MS office Open Ofiice atd. Nikomu to necpu, nikomu netvrdím, že ty programy jsou lepší, ale zajímá mě, co mi dá bsa, až zjistí, že ke mě vrthla a nic nenašla. Asi nic, že, Prootže jí k tomu posvětila česká prohnilá justice, která za své omyly zásadně nepyká. Prostě stalo se, zapoměňte, vaše podnikání doufáme nezkrachovalo a pokud jo, my za to nemůžem...

1.10.2009 13:19

Re: To je sice správný

to je presny, racie by se mneli delat s jednim IT profesionalem , kterej by hned na miste zkontroloval pocitac a pokud by na nem byli nelegalni programy , tak zabavit.

Jinak to s tim bonzovanim se mi nelibi. Kde kdo toho muze zneuzit. Tohle prispiva jen k dalsi nenavisti mezi lidmy.

1.10.2009 12:17

príma reklama

Príma reklama (nepochybuji o tom, že placená) na Linux. Díky chlapi.

1.10.2009 12:10

38 procent it managerů půjde do vězení

a 38 procent it managerů půjde do vězení!

1.10.2009 12:09

BSA bylo odsouzeno k statisícové pokutě

za porušování práv firem Mironet a dalších, dosud nezaplatili.

http://www.digisys.cz/bsa.htm

1.10.2009 11:27

a může to udání být podáno i

bez důkazů?

To bude fofr.

1.10.2009 12:09

Re: a může to udání být podáno i

Těžko, dokud udavač neponese následky svého prudění :-(

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...