Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 7 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Schäuble: Ratingové agentury už pro trhy nejsou důležité

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble se rozhodl zareagovat na to, že agentura Moody´s v pondělí zhoršila výhled ratingu pro Německo a v rozhovoru pro list Welt am Sonntag prohlásil, že ratingové agentury už pro trhy nejsou příliš důležité.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bezouška 29.7.2012 9:28

ale jistě!

vždyť je to tak jednoduché! Co se nám nelíbí nebo prostě nehodí do krámu prohlásíme za nesmysl nebo ještě lépe, prohlásíme to za irelevantní či dokonce neexistující a je to. Problém je vyřešen. V daném případě se ekonomické zdraví Německa (zadluženého ve výši kolem 80% DPH) rázem vylepší tím, že se budou ignorovat varovné signály. Je to skvělý postup - nechci být nechutný, ale báječné zkušenosti s ním mají například nešťastníci, kteří omylem nebo úmyslně nedbali na podobné signály o svém zdraví. Často tak z celkem nevinné patálie vznikne fatální problém, nemluvě ovšem třeba o karcinomu. Současný stav EU a zejména eurozóny lze nejlépe přirovnat právě k něčemu podobnému, v pokročilém stadiu.

P. Fiala 28.7.2012 20:55

Ratingy pro finanční trhy s globálním významem

Povědomí lidí podílejících se na operacích na finačních trzích se dostalo do fáze absolutního odtržení od reality.

Od reality - konkrétních byznys projektů a byznys procesů. Zde v konkrétních firmách za daných právních řádů je dáván KAPITÁL různých podob organizačně dohromady s výsledkem jejich zmnožení v KAPITÁLY větší popřípadě dalších podob.

Na finančních trzích jde o procesy, přesuny jedné z forem KAPITÁLU od jedněch držitelů k jiným, se ztrátou či se "ziskem" avšak bez zmnožení KAPITÁLU. Podle mne jde na finančních trzích o velmi inteligentní "hry na zloděje".

J. Kanioková 28.7.2012 17:48

Schäuble je pro mne největší EU ignorant !

P. Pruner 28.7.2012 17:43

srandista

Paní Merkelová a spol. ženou Německo do užší kooperace s jižním křídlem eurozóny a nemůže být jak chytrá horákyně. Tím ředí sílu Německa, oslabuje ho. Snížení ratingu je logické, realistické. Pan ministr financí se tu nepříjemnost snaží zlehčovat.

Jenže "babo raď". Nekritizuji Německo, dobrý postup neexistuje. Asi postupují podle nejlepší z těch možných a současně  špatných variant řešení. Měli bychom jim fandit, jsme na eurozóně závislí.


ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Turisté se fotí na Velké čínské zdi. V Číně probíhají oslavy Zlatého týdne. (6.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Gabriela Koukalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Mazda 6 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....