Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Francouzi ukončili jednání s Křetínským o převzetí Atosu, nedohodli se

Logo společnosti Atos na budově společnosti ve francouzském Nantes (11. března 2022) foto: Reuters

Francouzská technologická firma Atos ukončila jednání se společností EP Equity Investment (EPEI) českého podnikatele Daniela Křetínského ohledně převzetí své ztrátové konzultační divize Tech Foundations. Atos oznámil, že se s Křetínským nedohodli. Podle agentury Reuters jde o první velký neúspěch Křetínského ve Francii, kde má za sebou řadu akvizic.
  9:39

„Jednání s EPEI o možném prodeji Tech Foundations skončila bez dosažení dohody,“ uvedl Atos. Strany se podle něj nedokázaly dohodnout na navrhovaných podmínkách nové smlouvy a ceně.

Společnost Atos na začátku loňského srpna oznámila, že zahájila s Křetínského EPEI exkluzivní rozhovory o prodeji Tech Foundations. Dodala, že by v rámci transakce měla získat 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč) v hotovosti a převést na firmu EPEI dluh v objemu 1,9 miliardy eur.

Agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje letos v lednu napsala, že Atos požaduje po českém podnikateli za svou divizi Tech Foundations o půl miliardy eur v hotovosti více, než se původně předpokládalo.

Transakce se také stala terčem kritiky ze strany některých francouzských zákonodárců i ze strany některých akcionářů Atosu.

Křetínský patří k nejvlivnějším postavám českého byznysu. Ovládá řadu průmyslových, obchodních, finančních nebo mediálních firem v České republice i v zahraničí.

Akcie Atosu si na pařížské burze ve středu brzy ráno připisovaly kolem tří procent.

Autoři: ,

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...