Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Češi povedou evropskou skupinu, která spolupracuje při řešení daňových podvodů

Generální finanční ředitelství foto: ČTK

České Generální finanční ředitelství povede evropskou Skupinu pro pokročilou mezinárodní správní spolupráci (AIAC), která slouží ke spolupráci úřadů při řešení daňových podvodů. Ve středu o tom informovala Finanční správa. Loni se díky spolupráci AIAC podařilo v Česku doměřit daň 1,36 milionu eur (34,5 milionu korun).
  14:02

„Aktivní spolupráce mezi finančními správami v EU je klíčová zejména v oblasti odhalování řetězových podvodů na DPH, které jsou zpravidla organizované přes několik států a často jsou v nich zapojeny tisíce firem,“ uvedla Hornochová.

„Je pro nás velmi prestižní, že právě naše zaměstnankyně stojí v čele pracovní skupiny organizující spolupráci 27 evropských zemí v jejich kontrolních postupech při odhalování daňových úniků,“ doplnila.

AIAC umožňuje sdílet zkušenost mezi národními správci daně, zdokonalovat postupy při boji s krácením daní a zefektivňovat postupy při společných kontrolách. Nezaměřuje se pouze na daň z přidané hodnoty (DPH), ale i na spotřební a přímé daně.

Loni bylo v celé EU díky spolupráci AIAC doměřeno 41 milionů eur (jedna miliarda korun) na DPH a 12 milionů eur (305 milionů korun) na spotřebních daních. U přímých daní se upravil daňový základ o 750 milionů eur (19,1 miliardy korun).

Autoři: ,

Arcon Personalservice GmbH
Instalatér do Německa

Arcon Personalservice GmbH

nabízený plat: 75 260 - 90 320 Kč