Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Hongkong chce po covidu povzbudit turistický ruch, rozdá letenky zdarma

Mezinárodní letiště v Hongkongu

Mezinárodní letiště v Hongkongu foto: Profimedia.cz

Hongkong se chystá po pandemii covidu-19 povzbudit turistický ruch. Rozdá půl milionu letenek za dvě miliardy hongkongských dolarů (6,3 miliardy Kč).
  13:05

Hongkong od 26. září zrušil kontroverzní nařízení, na jehož základě lidé přijíždějící do tohoto města museli na tři dny do karantény v určeném hotelu, píše BBC. Velké letecké společnosti přesto mají problém vrátit své letové řády na úroveň před pandemií. Britské aerolinky Virgin Atlantic navíc ve středu oznámily, že přestanou působit v Hongkongu kvůli problémům spojeným s válkou na Ukrajině.

„Jakmile vláda oznámí, že zruší všechna omezení kolem covidu-19 pro příchozí cestující, spustíme reklamní kampaně na bezplatné letenky,“ řekl ředitel hongkongského úřadu pro cestovní ruch Dane Cheng. Dodal, že jeho úřad letenky dříve zakoupil, aby během pandemie podpořil hongkongské aerolinky, a bude je příští rok rozdávat přijíždějícím a odjíždějícím cestujícím.

V Hongkongu donedávna platila jedna z nejpřísnějších protipandemických pravidel na světě, protože se řídil čínskou politikou nulového tolerance vůči covidu. Za prvních osm měsíců letošního roku přijelo do města 184.000 návštěvníků. To znamená výrazný pokles počtu turistů ve srovnání s obdobím před pandemií – za celý rok 2019 Hongkong navštívilo 56 milionů lidí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!