Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Internetový obr může růst. Rockaway smí koupit královnu dovolených Invia.cz

Slovensko-cest

  10:20
PRAHA/BRNO - Investiční skupina Rockaway může koupit největšího internetového prodejce dovolených v Česku Invia.cz. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodnutí je už pravomocné.
Dovolená. Ilustrační foto.

Dovolená. Ilustrační foto. foto: Shutterstock

Internetového prodejce zájezdů prodává polský fond MCI Management za 325 milionů zlotých, což je v přepočtu zhruba dvě miliardy korun.

„ÚOHS ve zjednodušeném správním řízení zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

OBR ROCKAWAY

Společnost Rockaway Capital vedle investic v oblasti internetu podporuje začínající technologické firmy. Působí v Praze, San Francisku a Sao Paulu. Jediným akcionářem firmy je Jakub Havrlant.

Celá skupina Invia loni v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku přeprodala zájezdy a další cestovní služby za sedm miliard korun, meziročně o miliardu korun víc. Podle výroční zprávy zisk společnosti Invia.cz připadající vlastníkům v roce 2014 dosáhl 74 milionů korun.

Fond Rockaway pokračuje ve velkém akvizičním tažení. Už dříve vyšlo najevo, že jej financují podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Na podzim loňského roku se dohodl na uzavření smlouvy o převodu stoprocentního podílu ve společnosti Netretail Holding, která provozovala internetové obchody Mall, a ve společnosti Naspers OCS Czech Republic provozující on-line srovnávač Heureka.cz.

„Mall i Heureka jsou úspěšné společnosti, které skvěle rozvinou naše stávající aktivity na poli e-commerce. Máme díky tomu před sebou příležitost, jak během velmi krátké doby atakovat obrat jednu miliardu euro a obsadit pozici e-commerce lídra v regionu střední Evropy,“ uvedl tehdy ředitel Rockaway Jakub Havrlant.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!