Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Iveco loni vyrobilo rekordních 3288 autobusů

Ekonomika

  6:55
VYSOKÉ MÝTO - Společnost Iveco Czech Republic loni vyrobila 3288 autobusů, což je nejvíc v historii firmy. V roce 2013 jich z vysokomýtského podniku vyjelo 3165. Uvedl to týdeník Ekonom ve svém dnešním vydání.
Autobus - ilustrační foto.

Autobus - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Firma loni utržila více než 14,5 miliardy korun, což představuje zhruba devítiprocentní meziroční růst. Provozní zisk činil 1,634 miliardy korun, zisk po zdanění dosáhl 1,235 miliardy.

Iveco plánuje navýšit výrobu autobusů. A přijmout 450 pracovníků

Tradičně nejvíc autobusů Iveco vyváželo do Francie, kam dodalo 1640 vozů. Němečtí zákazníci si objednali pět stovek kusů, následovaly státy Beneluxu s dodávkou 250 autobusů a Itálie, kam společnost dodala 120 vozidel. Autobusy z Vysokého Mýta putovaly také například na Island, Pobřeží slonoviny a do Alžírska a rovněž do francouzských zámořských departementů, jako je Réunion či Francouzská Guyana.

„Jsme šestnáctým největším českým exportérem, dále jsme 38. největší českou firmou a dostali jsme se na 462. místo v žebříčku největších společností ve střední Evropě,“ řekl týdeníku generální ředitel Jiří Vaněk.

„Na daních, sociálním a zdravotním pojištění jsme loni odvedli 584 milionů korun, přičemž odhadujeme, že díky naší činnosti má práci dalších 1700 lidí u českých dodavatelů,“ dodal Vaněk. Vysokomýtský závod je největším výrobcem pro Iveco Bus, který patří koncernu CNH Industrial. V podniku loni pracovalo více než 3100 lidí. Asi tisícovku pracovníků firma zaměstnávala prostřednictvím agentur. Firma měla přibližně 2600 dělníků.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!