Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Iveco překoná loňský výrobní rekord 3165 autobusů

Ekonomika

  6:42
PRAHA - Největší tuzemský výrobce autobusů Iveco Bus letos zřejmě vyrobí rekordní počet autobusů. Měl by překonat loňskou dosud nejvyšší produkci v novodobé historii 3165 vozidel. Na tiskové konferenci v rámci veletrhu Czechbus to uvedl generální ředitel Jiří Vaněk.
Autobus - ilustrační foto.

Autobus - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

„Rádi bychom loňský rekord překonali a máme k tomu dobře našlápnuto,“ řekl Vaněk. Od ledna do října Iveco vyrobilo 2547 vozidel, což je o 1,3 procenta meziročně více. Firma letos v září uzavřela dosud největší kontrakt na dodávku 400 autobusů Crossway pro německé dráhy DB s opcí na dalších 310 vozidel. Dodávky začaly letos a všechna vozidla firma dodá do tří let.

Iveco Bus je součástí nadnárodní skupiny CNH Industrial. Přestože v Česku prodává jen sedm procent produkce, má tržní podíl téměř 25 procent. Firma v závodě ve Vysokém Mýtě zaměstnává 3000 lidí.

Čtvrtý ročník výstavy Czechbus dnes začal na výstavišti v pražských Holešovicích. Iveco na veletrhu prezentuje kompletní výrobkovou řadu s motory euro 6 od minibusů Iveco Daily, přes městské modely Urbanway, nejprodávanější Crossway, až po turistické modely Magelys.

Autoři: ,