Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

„Janouškovy“ trhy v Praze skončí. Chybí jim duch, tvrdí radní

Ekonomika

  16:53
PRAHA - Vánoční a velikonoční trhy v centru Prahy už nebude pořádat firma spojovaná s podnikatelem Romanem Janouškem. Společnost Taiko dostala výpověď, nyní jí začne dvouletá výpovědní lhůta. Radní tvrdí, že hlavním důvodem ukončení smlouvy je malý duchovní rozměr akcí.

Trhy na Staroměstském náměstí v Praze. foto: MAFRA- František Vlček

Pražští radní v úterý vypověděli lukrativní smlouvu spojovanou s podnikatelem Romanem Janouškem. Firma Taiko už nebude pořádat vánoční a velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Nyní začne platit dvouletá výpovědní lhůta.

Taiko získalo trhy v centru metropole v roce 2004 na základě výběrového řízení. Hlavnímu městu platí nájemné přes dva miliony korun ročně – tedy v průměru půl milionu za jeden trh.

ČTĚTE TAKÉ:

Výše poplatku ale nebyla hlavním důvodem výpovědi. A údajně ani propojení firmy s Janouškem.

„Chci vědět, co v tuto chvíli trh s touto službou nabízí. Líbilo by se mi například, kdyby se na náměstích objevilo víc řemesel,“ vysvětluje pražská radní pro oblast majetku Eva Vorlíčková (TOP 09).

Podle ní se z akcí na dvou nejnavštěvovanějších pražských náměstích vytratil duchovní rozměr. „Z těch trhů není poznat, kdy jsou Vánoce a kdy Velikonoce,“ míní Vorlíčková.

Kdo je kdo v Taiku

Firma Taiko nyní ještě neví, zda se bude proti výpovědi nějak právně bránit. „V tuto chvíli čekáme na znění výpovědi, informaci zatím máme pouze z médií. Potom promyslíme, jak budeme dál postupovat,“ říká mluvčí Taika Hana Tietze.

Firma má díky výpovědní lhůtě právo pořádat trhy ještě do roku 2016 a hodlá ho využít.

„Dodnes nás nikdo nepožádal o jakoukoliv změnu ani nepřišla žádná výtka. Trhy v podobě, jakou mají dnes, získaly ocenění také v zahraničí a převážná většina reakcí je na ně kladná,“ dodává mluvčí Tietze. 

S Romanem Janouškem je firma spojovaná mimo jiné kvůli jejímu šéfovi Liboru Votrubovi, který je podnikatelovým známým. Taiko provozuje také proslulý areál Žluté lázně, kde byl Janoušek minimálně v minulosti častým hostem.

V dozorčí radě Taika působila také Janouškova manželka Simona Steiningerová.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...