Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Kavánek míří do čela dozorčí rady ČSOB, nahradí Švejnara

Ekonomika

  16:48
PRAHA - Odcházející výkonný šéf ČSOB Pavel Kavánek se stane příštím předsedou dozorčí rady banky. Lidovým novinám to potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů z bankovních kruhů. Pavel Kavánek tak nahradí dosavadního šéfa dozorčí rady Jana Švejnara. Tomu končí pětiletý mandát letos v červnu.

Pavel Kavánek, generální ředitel ČSOB foto: Lidové noviny

Informace, že doyen českého bankovnictví končí v čele jedné z největší tuzemských bank, se objevily již letos na podzim. Jeho nástupce není doposud oficiálně znám. Server Česká pozice však již dříve uvedl, že ČSOB by měl nově vést Belgičan Hendrik Scheerlinck.

Kavánek je v současnosti v rámci mateřské skupiny KBC zodpovědný také za nově zřízenou divizi Česká republika. "Omlouvám se, ale spekulace o nástupnictví v ČSOB nyní nemůžeme nijak komentovat," uvedla na přímý dotaz LN tisková mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

Kavánek v bance pracuje od roku 1972 a v roce 1993 se stal jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. Je také prezidentem České bankovní asociace. V této instituci by mu měl skončit mandát letos v červnu. Největším počinem Pavla Kavánka bylo převzetí IPB v roce 2000.

Autor: