Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Bitcoin na vzestupu. Je nejvýše od května, překonal hranici 55 tisíc dolarů

Kryptoměna Bitcoin foto: Reuters

Kryptoměna bitcoin vystoupala nejvýše od poloviny května. Podle specializovaného serveru CoinDesk překonala hranici 55 tisíc dolarů (přes 1,2 milionu korun). Investoři od úterý, kdy se kryptoměna vrátila po čtyřech týdnech nad hranici 50 tisíc, předpokládají další růst.
  19:35

Kolem 17:45 SELČ se bitcoin podle údajů serveru CoinDesk pohyboval kolem 54 949 dolarů, a přidával tak 10,2 procenta. Jde o nejvyšší hodnotu od 12. května, kdy se bitcoin podle téhož serveru obchodoval za 56 749 dolarů. Druhá největší kryptoměna ethereum vykazovala nárůst o 5,8 procenta a prodávala se zhruba za 3 622 dolarů.

Bitcoin se propadl pod 50 tisíc dolarů 7. září, kdy se začal používat jako oficiální platidlo ve středoamerickém státě Salvador. Ten se stal první zemí na světě, která k takovému kroku přistoupila. Cena bitcoinu pak oslabovala, až se 21. září dostala na 40 596 dolarů. Nejznámější a největší kryptoměna výrazně posiluje od začátku října.

Investiční produkty a fondy investující do kryptoměn zaznamenávají sedmý týden po sobě příliv hotovosti, uvedla s odkazem na údaje společnosti CoinShares agentura Reuters. Institucionální investoři získali větší důvěru poté, co přišla podpůrná vyjádření ke kryptoměnám ze strany některých regulačních orgánů.

Investiční společnost Soros Fund Management amerického finančníka maďarského původu George Sorose ve středu na summitu agentury Bloomberg potvrdila, že obchoduje s bitcoiny. „Nějaké mince vlastníme, ne mnoho,“ uvedla šéfka fondu Dawn Fitzpatricková.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!