Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Kudláček po letech prodává Annonci, koupí ji Dalíkův známý

Média

  10:32
PRAHA - Největší české inzertní noviny Annonce a jejich internetovou verzi se podle deníku Právo chystá koupit firma, v jejímž představenstvu sedí Jaroslav Veverka, známý lobbisty Marka Dalíka. Právě Veverka přitom Dalíka kdysi seznámil s šéfem občanských demokratů Mirkem Topolánkem, jenž se s Veverkou občas radil.

Josef Kudláček, vydavatel Annonce foto: Lidové noviny

Záměr koupit Annonci podle Práva vyplývá ze zhruba dva týdny starého ručitelského prohlášení uloženého na Městském soudu v Praze. "Podle dokumentu společnost Annonce Holding, a. s. má v úmyslu převzít obchodní podíly ve firmě Annonce Publishing, s. r. o. Za kolik, není jasné, jelikož cena nebyla v prohlášení specifikována," napsal deník.

Vydavatelem listu Annonce je Annonce Publishing, kterou podle obchodního rejstříku až do letošního roku vlastnil Josef Kudláček, někdejší vydavatel pravicového Českého deníku. V květnu 2007 navíc jako jednatel s 30procentním podílem přibyl Libor Brož.

Podle tiráže sídlí redakce novin na pražském Loretánské náměstí, tedy na stejném místě jako firma Annonce Holding, která byla založena v září 2008. Členem představenstva Annonce Holding se stal letos v září Veverka, majitel projekční firmy Noen, a členem dozorčí rady Martin Novotný. Obě tato jména spojuje vztah k Topolánkovi či Dalíkovi.

Annonce Publishing

Hospodářské výsledky Annonce Publishing se zhoršují. V roce 2005 měla zisk šest milionů, v roce 2006 to bylo 4,3 milionu Kč, o rok později 3,6 miliónu Kč a loni pouhých 340.000 korun. V ručitelském prohlášení se píše, že kdyby se nepřevedly obchodní podíly, nedošlo by k významnému posílení finančních zdrojů společnosti Annonce Publishing, s. r. o., nebylo by možné financovat potřebné investice pro udržení úrovně tržního podílu v segmentu podnikání společnosti a nebylo by možné zvrátit dlouhodobý pokles výnosů z inzertní a reklamní činnosti, což by mohlo ohrozit existenci společnosti v následujících letech.


Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!