Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Letenka z Evropy do USA bude stát 10 eur

Ekonomika

  10:22
DUBLIN - Let z Evropy do Ameriky bude již v příštím roce stát pouhých 10 euro. Včera to prohlásil generální ředitel irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair Michael O'Leary. Podmínkou získání takové letenky bude včasná rezervace.
Letoun Ryanair - ilustrační foto.

Letoun Ryanair - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

„Takto levné budou letenky ve třídě economy, zatímco letenky v byznys třídě budou velmi drahé,“ doplnil O'Leary. Levné transatlantické letenky by měly být zavedeny na letech z londýnského letiště Stansted a také z Dublinu do New Yorku, Bostonu, Los Angeles, San Franciska a na Floridu. Ceny levných letenek budou ale ještě navýšeny o letištní poplatky.

Ryanair hodlá pokračovat v agresivním snižování cen letenek i přesto, že se jeho čistý zisk ve druhém finančním čtvrtletí, končícím v září, propadl o 31 procent na 185,8 milionu eur.

Firma, která je největší evropskou nízkonákladovou leteckou společností chce v době recese odlákat zákazníky konkurentům i tím, že zavede nové trasy. Rozhodla se proto posílit svoji flotilu o více než 50 letadel, kterých se zbavují konkurenční aerolinky.
Autor: