Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Tipy na dovolenou v Česku. Omrzelo se vám chodit po hradech, vyzkoušejte něco nového


Rodinné výlety na kolech jsou oblíbenou letní kratochvílí, které se díky neustále rostoucí síti půjčoven rozmanitého sportovního vybavení můžete bez složitého plánování věnovat v téměř každé prázdninové destinaci. Výše půjčovného se liší právě podle typu a kvality kola nebo koloběžky, u stále oblíbenějších elektrokol se pohybuje od 450 korun do tisícovky za den | foto: Shutterstock

Premium Doporučujeme
Na letní dovolené v Česku nechtějí našinci jenom nabírat síly. Jak ukázal květnový průzkum agentury CzechTourism, na 40 procent z nás chce kombinovat relaxaci se sportovními aktivitami, jako je pěší turistika, výletní cyklistika, vodní sporty či návštěva akvaparku.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Návštěvu kulturních památek, hradů a zámků zamýšlí 14 procent lidí, atrakce pro rodiny s dětmi pak desetina dotázaných. Aktivní dovolenou se sportem si chce užít osm procent Čechů. A například vysloveně adrenalinovou zábavu v podobě trialových sjezdů plánují čtyři procenta respondentů.

Ti, kteří chtějí kombinovat odpočinek se sportovním vyžitím, často míří do horských středisek. Skiareály totiž mají co nabídnout i v létě, přičemž každý rok přicházejí s něčím novým. Pro představu, investice pro letošní letní sezonu se vyšplhaly na čtvrt miliardy korun. Peníze šly do modernizace zázemí či na nákup nového vybavení v půjčovnách, jako jsou horská kola, elektrokola nebo koloběžky, a to například ve SkiResortu Černá Hora – Pec, na Ještědu, v Deštném či na Zadově.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!