Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Zemětřesení v Lufthanse. Končí skoro celé představenstvo i finanční ředitel

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek foto: Reuters

Německá letecká společnost Lufthansa do konce června vymění téměř celé představenstvo a jeden post v tomto rozhodčím orgánu zruší. Také finanční ředitel Remco Steenbergen plánuje odstoupit. Firma s překvapivým oznámením vystoupila ve čtvrtek večer. Od nového a zmenšeného týmu představenstva si společnost slibuje nové impulsy.
  22:05

Z představenstva k 1. červenci odejdou čtyři ze stávajících šesti členů. Napříště jich v něm bude zasedat jen pět.

„Po úspěšném překonání koronavirové krize, následném oživení letecké dopravy a hospodářském obratu vstupuje skupina Lufthansa do další fáze svého firemního rozvoje reorganizací představenstva,“ uvedla společnost. „Interakce s našimi zákazníky, investory a partnery, stejně jako spolupráce v rámci skupiny Lufthansa vyžaduje silného týmového ducha více než kdy jindy. To očekáváme i od našeho nového týmu výkonné rady,“ dodala.

Lufthansa vlastní letecké společnosti Austrian Airlines, SWISS či Eurowings. Tento týden musela velká německá letiště kvůli stávce pozemního personálu Lufthansy zrušit stovky letů, problémy měly i spoje s Českou republikou.

Hledáte práci v manažmentu firem? Vyberte si z aktuální nabídky 235 manažerských pozic na pracovním portálu jobDNES.cz

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...