Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Expobank se mění na Max banku. Bude plně online a zaměřená na mladé lidi

Vizuál platebních karet Max banky foto: Max banka

Od 4. října se Expobank CZ přejmenuje na Max banku. Nová identita dokončí akvizici bankou Creditas. Nové klienty chce Max banka nalákat na spořicí účet, který nabízí šestiprocentní zhodnocení bez omezení výše vkladu a dalších podmínek. Max banka bude plně online, což by mohlo přitáhnout mladé lidi.
  13:30

Max banka se chce zaměřit pouze na retailové klienty, firemní klientela se v budoucnu přesune do Banky Creditas. Max banka aktuálně provozuje jednu pobočku v Praze, její klienti však budou moci postupně využívat u některých služeb i pobočky Banky Creditas. Komunikaci s klienty chce Max bank řešit převážně online cestou.

Banka zatím nemá funkční mobilní aplikaci, která pro její cílovou skupinu může být velmi důležitá. Zástupci banky očekávají, že ji spustí do poloviny příštího roku. Zatím mohou klienti vše řešit přes internet. V příštím roce je v plánu také spuštění okamžitých plateb nebo Bank ID.

Potenciál nových klientů

„Obchodní modely Max banky a Banky CREDITAS se vzájemně vhodně doplňují a naší strategií je využít synergii mezi oběma společnostmi,“ popisuje CEO skupiny Creditas Jiří Hrouda a dodává: „Dojde k dalšímu rozšíření produktů a služeb. Věříme, že se Max banka stane pro své klienty online bankou pro každý den.“

Počet klientů Banky Creditas činí 170 tisíc a celkový kapitál šest miliard korun, počet klientů Expobank je 16 tisíc včetně klientů z řad podniků a kapitál dvě miliardy. „Je tu tedy velký potenciál růstu,“ uvedl Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky Creditas.

Max banka cílí na 20 až 30 tisíc retailových klientů do konce roku. „Z dlouhodobého hlediska bychom rádi obě banky spojily,“ doplnil Hořejší.

V plánu jsou i online hypotéky a úvěry

„Chceme maximálně využít pokročilých technologií a udělat z Max banky moderní online banku pro retailové klienty, kteří v ní najdou výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly v nabídce jen ve formě refinancování. Korporátním klientům nabídneme plný servis v rámci Creditas,“ odkrývá plány s Max bankou předseda představenstva Creditas Vladimír Hořejší.

Spořicí účet s šestiprocentním úrokem Max banka nabídne už 4. října. „V tuto chvíli jde o nejvýhodnější spořicí účet na trhu, a to nejen sazbou, ale i jeho parametry. Je určený novým i stávajícím klientům. Sazba se vztahuje na celý zůstatek a spořicí účet si můžou klienti založit online ve svém internetovém bankovnictví,“ říká předseda představenstva Max banky Jan Winkler.

Výhodný úrok je zatím časově neomezená nabídka. Se snižováním úrokových sazeb ze strany České národní banky by se ale snižoval i úrok na tomto účtu. Pokud by tento scénář měl nastat, klienti o tom dle zástupců Max banky budou informováni dlouho dopředu.

Max banka zvyšuje od stejného data také úrok na nově založeném korunovém ročním termínovaném vkladu, a to na 6,11 procenta ročně. Banka bude dále nabízet i úročený běžný účet Neo a refinancování spotřebitelských úvěrů Refixo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!