Diskuse k článku: Veselá trojka. Duo Jamaha. Kde se vzaly superhvězdy z TV Šlágr?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 20.7.2015 0:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Grycz 17.7.2015 11:33

Našli díru na trhu a po zásluze rýžují.

J. Mannheim 17.7.2015 10:50

za komunistů, když se nepočítali skutečně angažovaní umělci, byl symbolem největších hrůz Michal David. Po 89. jsem si říkal chválabohu, už to nebudeme muset poslouchat, Jenže ouha , céčka i poupata jsou zpátky v plné parádě, k tomu přibylo pár muzikálů, pár hrůz vytvořencýh Zmožkem a duem Eva a Vašek. Dále pak několik pseudoumělců jako třeba Mareš nebo Partyšová. OK, tohle všechno není nic proti hrůzám z TV Šlágr. A posluchačům těchto hrůz mohu snad říci jediné - komunisti vám ukradli Elvise, Beatles a Rolling Stones, tak si to, k..va, poslechněte dnes!

M. Pechar 17.7.2015 11:30

Což o to, já to taky považuji za hnus, ale on vás někdo nutí to poslouchat? (píšete totiž: „Po 89. jsem si říkal chválabohu, už to nebudeme muset poslouchat, Jenže ouha…“). Mně to nikdo poslouchat nenutí. Neposlouchoal jsem to před ’89, neposlouchám to ani teď.

J. Mannheim 17.7.2015 18:28

tak pokud bydlíte uprostřed hlubokých lesů, kde není televize ani rádio a pokud třeba nechodíte na společenské akce s kolegy z práce, tak Vám upřímně gratuluji a tiše závidím

M. Pechar 20.7.2015 0:51

Bydlím v Praze, ale v práci poslouchám jen to, co si pustím do sluchátek, pokud chci něco slyšet; jinak tam máme nádherné ticho.

Na společenské akce s kolegy nechodím a s přáteli ca. jednou do měsíce navštěvujeme kavárnu, kde sice muziku pouštějí (osobně bych opět radši ticho), ale je to naštěstí hudba, která mi vyhovuje, v horším případě nevadí.

Jistě, občas se dostanu do prostředí, kde bych zvracel, pokud bych tam musel trávit delší čas, neřkuli pravidelně, ale jinak mám kliku.

Každopádně pokud jde o tu práci, v menším kolektivu je jistě možné nějaké kompromisní řešení, dohoda s kolegy. Lituji ty, kteří musejí snášet hudební splašky, například v některých marketech, ale za to po mém soudu nemohou rádia, nýbrž zaměstnavatel.

P. Bureš 17.7.2015 10:12

Důchodcům by prospěla... humppa!

I. Hil 17.7.2015 10:12

Když jsem pustil po čase automatické ladění a potom řadil programy, tak Šlágr jsem vydržel asi 30 vteřin. Naštěstí mám na TV vymazat, a od té doby o něm nevím...

J. Orlík 17.7.2015 9:59

Já jsem z generace, odchovaná přelomem šedesátých a sedmdesátých let, kapely jako Jethro Tull, Led Zeppelin, Kinks, Yes, Genesis, Deep Purple, však, kdo je na tom podobně, tak ví, o čem mluvím. Třeba ale říci, že, přestože pro mě byla a je tato hudba vším, většina mých vrstevníků o ní neměla ani potuchy a poslouchali sračky, promiňte mito sprosté slovo, jako Kroky Františka Janečka s Michalem Davidem, Víťu Vávru, Kamelie, Kamelie s koulema, promiňte, chtěl jsem říci Gotvalda s Vložkem a podobná svinstva.  Takže co z toho vyplývá? Že kvalitní muziku poslouchá málokdo, stejně, jako se málokdo dívá na opravdu dobré filmy, pije dobrou kávu a čaje nebo čte kvalitní literaturu.  Už zjištění, kdo tyhle různé Dua Yamahy a podobně propaguje na svém Šlágru, tedy Peterka, který byl, v devadesátých letech, inteligentnímu posluchači, se svými dementními písničkami, špatně zahranými, špatně zkomponovanými, pro smích, aspoň mi jasně říká, pro jakou skupinu lidí, a že je fakt obrovská,  jsou, tyhle sajrajty, určeny. a ta

I. Hil 17.7.2015 10:09

Ba ne, opravil bych, ne většina našich vrstevníků, ale našli se i tací....

J. Mannheim 17.7.2015 10:55

dobrý výběr, ještě bych přidal the Who, Queen (do 7. desky), Cream a nějakou Ameriku - Byrds, Dylan, CCR, Eagles. Jinak  můj příspěvek je úplně stejný jako ten Váš.

J. Orlík 17.7.2015 12:42

Samozřejmě, nemohl jsem vyjmenovat všechno, co poslouchám.  Až na ty Eagles jsem poslouchal všechno, co píšete, jen ty Kvíny bych neviděl až tak daleko, Zpávy ze světa, to už byla snůška diskotékových hitů. Ale Jazz ještě, to ano. Ale to je věcí názoru, stejně si myslím, že jestli je, široké veřejnosti, něco známo o této kapela, pak je to Jsme vítězové nebo Senilní radio. Takže mezi širokou veřejností se etablovali asi právě tou šestkou.

J. Mannheim 17.7.2015 18:34

tak máte pravdu, že WWRY a WATC jsou jejich asi nezprofanovanější hity, které si zpívají fotbaloví fanoušci, ale co už. Je tam zase třeba It's late, která to trochu zachraňuje... ono by se daly vybrat slušnější kousky i v tom jejich popovém "Freddy and His Boys" období. Eagles proto, že se aktivně věnuji country muzice (než si odplivnete, tak si zkuste najít třeba Brad-a Paisley-ho), a také kvůli vynikající instrumentaci a vokálům. Ale to už pod článkem o neskutečných srágorách zacházíme do hodně velkých detailů :)

D. Mateju 17.7.2015 9:12

Take na teto uchylce se projevuje celkova degradace nasi spolecnosti. Drive, kdy krome klasiky a lidovych pisni/dechovky nic jineho nebylo, bylo logicke se lidovkami a dechovkou bavit po praci a pri ruznych veselicich. Dnesni posluchaci teto "moderni dechovky" maji na vyber z nepreberneho mnozstvi tu mene tu vice kvalitni hudby, a oni stejne radeji skonci u TV Slagr a techto hruz :-(

J. Orlík 17.7.2015 10:04

No, to je totéž, jako když máte možnost výběru kvalitních vín, stejně většina národa skončí u pančovaného rozlévaného az 50 kaček za litr. Tak to funguje, milý D.Matějů. ve všech oblastech lidské činnosti. NEchtějte po sedmdesátiletém člověku, který vyrůstal na dechovce, aby najednou poslouchal Pink Floyd. Ani ta dechovka není špatná muzika, já ji, tedy, neposlouchám, ale jako muzikant přesně poznám, jestli je dobrá nebo ne. Jestli to, kapele, šlape, nebo zda jsou to jen šumaři. A co se týče nasamplovaných písniček do samohrajek, tak to mě uráží totálně. Maně si vzpomínám na slova Ondřeje Soukupa, který řekl, že techno nedělají muzikanti, ale elektrikáři. U těchto samohrajek je to totéž. A vůbec nejhorší je, že si to kopírují jeden od druhého, takže když je někde tóninová chyba, hrají ji všichni.

A. Novák 17.7.2015 8:57

když už se věnujete tomuto žánru, tak si ujasněte, jestli Duo Jamaha je sourozenecká dvojice nebo otec a syn. B je správně :o)

I. Hil 17.7.2015 10:08

A v Zambezi rozkvetla kytka....

Najdete na Lidovky.cz