Diskuse

Měli prodávat zkažené jídlo, čekají rozsudek

Podmíněné tresty navrhla u okresního soudu v Českých Budějovicích státní zástupkyně pro trojici bývalých zaměstnanců řetězce Julius Meinl. Obžaloba je viní z ohrožení zdraví závadovými potravinami. Před třemi lety měla trojice prodávat prošlé a zkažené výrobky v českobudějovické prodejně na Lannově třídě. Rozsudek bude vynesen v úterý 15. července.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jiřina Smutná

11. 7. 2008 9:24
Tzv. "spotřebujte do:" je pouze

orientační údaj a neznamená to, že uplynutím tohoto data dojde ke znehodnocení věci. Drtivá většina věcí je dobře a bezrizikově poživatelných ještě daleko po uplynutí lhůty spotřeby. Takže je chvályhodné, že tito manažeři zabraňovali plýtvání s potravinami na základě byrokratických a neodůvodněných předpisů. Protože mám praxi v potravinářství, vím o čem mluvím, u nás to děláme běžně a ještě si nikdo nikdy nestěžoval, tak by lidi neměli být rozmazlení. Dřív jedli z popelnice a neměli kecy, teď by chtěli všechno na stříbrném talířku...

0 0
možnosti

Isabela

11. 7. 2008 21:30
Re: Tzv. "spotřebujte do:" je pouze

A jak se ti to stalo ?

0 0
možnosti

D

10. 7. 2008 16:56
řetězce jsou hrozní paraziti

Meinl prodával zkažené jídlo, stejně jako dnes prodává zkažené jídlo Billa nebo Albert... a blbí Češi to kupují jak ovce - nechápu: kupovat dražší a méně kvalitní potraviny na západě... možná by měl stát na řetězce tvrdě šlápnout - buď kvalita a nižší ceny nebo ať táhnout - beztak tyto řetězce v Česku pouze parazitují....

0 0
možnosti

Isabela

10. 7. 2008 20:25
Re: řetězce jsou hrozní paraziti

Přesně tak. Někdy je to opravdu děsný. Tak třeba TESCO; tam mají schválně prohozený cenovky, že ta cena neodpovídá. A poslední dobou tam u nějakých více druhů třeba ani cenovka není. Člověk má dojem, že bere levnější věc, nebot´ ta levnější cedulka je u ní, ale není to pravda. Pozor na tyhle finty !

0 0
možnosti

Magor Milda Mgr. etc.

10. 7. 2008 16:33
Za Karla IV by je vykoupali v koši ve Vltavě

a bylo by to vyřízené. pokud se nejedná o tuny, jako třeba to zkažené maso z Německa, které nakoupil kdosi na Vysočině. V Praze ve Spálené ulici mi udělali řízek z masa, které už páchlo zdechlinou. Zeptejte se Paroubka, to patří přece k socialistickému pohostinství, přece nechcete, aby to vyhodili!

0 0
možnosti

Rek

10. 7. 2008 14:06
Jistě měli nastavené jiné priority!

Výsledek práce rychlokvašených manažerů je tady. Sledují pouze cíl - zisk pro vlastníka. A jak ho dosáhnout s co nejmenšími náklady a co nejjednodušeji pro sebe. A protože neoplývají kreativitou, neštítí se používat i takovéto postupy. A co takhle více a efektivněji pracovat? Přemýšlení mnohých z nich je na takové úrovni, že , kdyby to nebylo blbé, nejraději by zákazníkovi, kterému na autě přestalo svítit světlo, prodali hned nové auto - velký obrat, velký zisk  a nemusíš se tolik naběhat. Jo, kde je ta logika drobných živnostníků z 30.cátých let minulého století?

0 0
možnosti

Zeleny parek

10. 7. 2008 14:05
Jde o spiknutí

Spiknul jsem se proti nim s plesnivym eidamem :-)

0 0
možnosti

Přihlížející

10. 7. 2008 13:59
Dal bych těm swiním něco z toho sežrat !!

0 0
možnosti

inkvizitor

10. 7. 2008 13:53
vedeli o tom

zavrit do bane a ne podminka a dale zakaz cinnosti v obchodech s potravinami jsou to spolupachatele!!(Y)(Y)(Y)Rv vlastniky obchodu zavrit a zbavit je obchodovani na Dozivoti a Milionove Pokuty ;-O(Y)(Y)Rv stejne jsou to STBACI !! kteri nam skodi !!(Y)(Y)Rv

0 0
možnosti

tosek

10. 7. 2008 13:12
No to je hrůza

"No to je hrůza, jak se u nás krimilnalizuje svobodné podnikání, fuj!!! Meinl přece jenom nabízel určité zboží za určitou cenu a žádní bolševivi nemají právo jej za to soudit. Že bylo zboží nepoužitelné? No a co? Zákazník má přece svobodné právo si ho nekoupit. že tu nepoužitelnost nepozná je jeho problém." Aneb jak si zblblí čeští liberálové představují trh.

0 0
možnosti

dupro

10. 7. 2008 12:38
fakt je, že jsem docela nedávno dovezl domů z

libereckého Intersparu zapáchající moravské maso a pár dní předtím skutečně smradlavý balený bůček bez kosti.

Taky jsme se neotrávili, protože to putovalo do popelnice.

Zřejmě je to u rakouských obchodních řetězců běžné.

A těm obhájcům bych před soudem nařídil povinnou ochutnávku, aby věděli CO obhajují.

0 0
možnosti

Otestujte na eMiminu svítící lahvičku na učení NUK Perfect Match Koala
Otestujte na eMiminu svítící lahvičku na učení NUK Perfect Match Koala

Chcete, aby si vaše dítě vybudovalo správné návyky pro dodržování pitného režimu? Práci vám usnadní dětská lahev NUK Perfect Match Koala, jejíž...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.