Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČEZ bude platit nájem miliardáři Vítkovi, 'koupil' její sídlo

Ekonomika

  18:40
PRAHA - Miliardář Radovan Vítek podle deníku Insider ovládl realitní fondy skupiny Orco Endurance Office I a Endurance Office II. Vítek řekl, že informace nebude komentovat. Hodnota fondů převyšuje 330 milionů eur (zhruba 8,5 miliardy korun), jejich součástí je několik lukrativních nemovitostí v Praze, Varšavě a Budapešti, například sídlo ČEZ na pražské Pankráci.

Podnikatel Radovan Vítek. foto: Stanislav PeškaČTK

Už v dubnovém rozhovoru pro agenturu Bloomberg Vítek bez bližších informací řekl, že má zájem o "dva realitní fondy s aktivy ve střední Evropě".

ČTĚTE TAKÉ:

Vítkova CPI patří k největším realitním investorům v Česku. Vlastní celkem 12´600 nájemních bytů, a po společnosti RPG Byty je druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v tuzemsku.

Budova ČEZ

Skupina CPI má rovněž pod kontrolou a ve správě stovky tisíc metrů čtverečních obchodních ploch a kanceláří, vlastní i hotely a sklady. Hodnota majetku skupiny loni vzrostla na 64,7 miliardy korun, o rok dřív byla 57,2 miliardy korun.

Vítek je podle dřívějších informací serveru Patria přes společnosti Gamala a Crestline dominantním akcionářem skupiny Orco.

Autoři: ,