Diskuse k článku: Balené vody se holedbají kvalitou, v testu však propadly

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 75
  • Poslední: 21.10.2009 19:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
21.10.2009 15:05

Hygienik o tom neví...

Co na to pan hygienik. To na to musí přijít "Test" a on nic ? Měl být první co měl zasáhnout a nedovolit tomu svinstvu co neodpovídá požadavkům proniknout na trh.

Třeba taková Mattoni už dávno není původní pramen, ale Italové co ji koupili navrtali vrty, odtud stahují vodu do velých nádrží a plní ji CO2. Ministerstvo životního prostředí dostalo obsáhlou zprávu, kterou si nechalo vypracovat znalcem v oboru a pak znalecký posudek strčilo do šuplíku. Prostě "Mattoni už není", je fakt.

21.10.2009 9:40

Vodu nepiji, šukají v ní ryby.

21.10.2009 10:30

Re: Vodu nepiji, šukají v ní ryby.

Voda se pila vždycky a ryby v ní šukaly daleko víc než dneska...

21.10.2009 7:42

On se snad někdo diví ?

Hlavně, že stojí v kšeftu neúměrně peněz.

21.10.2009 6:54

Balená voda

Kdys jsme taky podlehli modš balený vody,ale to je velmi dávno a jednalo se jen krátkodobí výpadek rozumu.Je opravdu ta balená voda k něčemu když opravdu je voda řadu kvalitní?Není a je to jen kšeft.Koupím si v případě potřeby kanystr 5l na na cestu či na kemp,ale jinak proč se tahat domů s vodou,když jí mám neustále k dispozici z vodovodu.Ať si každý uživatel balený vody spočítá kolik stovek kg vody nanosí domů a petky jsou v česku fenomén.Někdy zabloudím na českou vesnici a petky jsou všude třeba jako strašák na ptáky či odháněč krtků a ještě se jich dost povaluje u cesty.Bordel tady máme solidní a většinou si ho děláme samy.

21.10.2009 7:43

Re: Balená voda

Ano, my ženy a děti si ho děláme samy. Jinak my všichni samiiii !

21.10.2009 19:48

Levá a pravá

Levá ruka je něžná a proto měkká a pravá je pádná a proto tvrdá y i a pokud si to děláte samy a někdy sami tak už to chápu.

21.10.2009 6:42

značková voda

Co to je značková voda? Ví to někdo??

Mimochodem dovolit firmě prodávat vodu, která je v zemi, a patří všem je poněkud zrůdné.

21.10.2009 12:57

Re: značková voda

A co nerostné suroviny?  Také je zrůdné je prodávat?

21.10.2009 5:40

Točená!!!

Točená je vždycky lepší , hostinskej jak vidí z okna mého psa blížiti se , už to tam pere!!Kdepak lahve!!! Ta LAHODA!!!!

21.10.2009 0:48

Denne si balim sam vodu

z vodovodu do PET lahve. Je to skvele, na PET lahve nedam dopustit.

20.10.2009 23:57

ve vodě z vodovodu je spousta hormonů z vyčůrané antikoncepc

e, což zvětšuje kozy jak holkám, tak klukům - těm to navíc zmenšuje koule :o)

21.10.2009 6:24

Re: ve vodě z vodovodu je spousta hormonů z vyčůrané antikoncepc

Nejenom to, ale ze samotne plastove lahve se vyluhuji chemikalie mimikujici oestrogen !

Za chvili se budou spermije prodavat v lekarnach.

20.10.2009 23:16

Balene vody jsou pro primitivy kteri se nechaly zblbnout

reklamou, a nejvetsi troubove jsou ti co stale ucucavaji vodu z plasticke lahve. Kdyz tak filtrovat vodu z kohoutku. Na jedne strane setrime ovzdusi na druhe podporuji vypousteni chemikalii do vzduchu a do vody.

21.10.2009 0:54

Re: Balene vody jsou pro primitivy kteri se nechaly zblbnout

Co mate proti kultu balene vody? Lidem prospiva, nebot maji skvely pocit, ze neco delaji pro sve zdravi. Pravidelne se v televizi divaji na reklamni msi o vode plne zdravi. Jsou za par korun o trochu mensi bubaci. Je lepe utracet za balenou vodu nez za tisice zbytecnosti pochybne hodnoty.

20.10.2009 23:12

PET lahve

Konečně se zbavíme PET lahví

21.10.2009 0:14

Re: PET lahve

Vy máte potřebu se PET lahví zbavovat? Proč? Je to ideální obal nejenom na přepravu tekutých nápojů a potravin. Nebo jste snad zelený magor?

21.10.2009 1:01

Re: PET lahve

Presne tak. PET lahve povazuju za maly technicky zazrak. Vodu ze sveho kohoutku mam vsude k dispozici. Pitny rezim se teteli blahem. Na chate piju pouze vodu z lesniho pramene pul hodiny vzdaleneho, cepovanou do PET lahvi. Smerem k prameni batoh nic nevazi, sbiram pri tom vaclavky zpet je to s kopce a jeste si zadarmo pripadam jako horsky nosic. Nadhera.

20.10.2009 21:51

Jasně z testu vyplývá,

že ostravská, pražská nebo brněnská voda je vynikající podle stupně  otevření kohoutku. Čím více nalevo, tím více mattoni. Mám dojem, že DTestu hrabe, nebo je podplacenej komunistama.

20.10.2009 22:29

Magor, nebo placenej za reklamu na balenou vodu?

20.10.2009 21:48

balený vody se holedbají v reklamách

které platí oblbnutí TV zombies

pořidte si schopnou filtraci (nealeťte na reklamy) a upravujte vodu z řadu,

švýcaři to dělají dávno, i když z vejplat by si těch "balených" vod mohli koupit 10krát tolik. když už nějakou "balenou" kapalinu, jsem pro "balený" pivo.

20.10.2009 21:56

Re: balený vody se holedbají v reklamách

Máme stejně kvalitní vodu z kohoutku, jako švýcaři. Máme stejně kvalitní silnice, železnice a vládu, jako švýcaři. Nějak nám ten chlór leptá mozek.

20.10.2009 21:37

Ona situace muze byt ruzna v ruznych mistech.

V nekterych starych mestskych domech tece z vodovodu napred rez - a potom voda.

V nekterych mestech je citit  voda chlorem, nebot ricni voda po chlorovani se musi take dechlorovat - coz se nekdy z chemickych duvodu nedari.

Jste li nekde turista v lete, voda v lahvich je nejlepsi reseni.

Jste-li turista v asijskych zemich - po napiti vody z vodovodu dostanete takovou hnacku, ze vam ji zastavi jenom antibiotika.

Ale je take plno kulturnich zemi - kde voda z vodovodu vyhovuje normam - ale smrdi !

20.10.2009 21:04

a o co jde?

Prostě si většina lidí spočítala,že ušetřit se dá i na vodě.Propili jsme v rodině 1 200 měsíčně.Tak pijeme domácí št'ávu a vodu ze studny a za rok ušetřím na dovolenou.Jo stát a zaměstnavatelé začli šetřit tak jsme začli taky!!!

20.10.2009 21:57

Re: a o co jde?

No, my zas propijem v rodině 50 tisíc měsíčně, a je nám dobře.

20.10.2009 20:41

Pokračování

Ono opravdu vše nelze jen přepočítávat na peníze. A jsou i jiné zákony, než zákony ekonomické. Není náhodou tou naší modlou růst HDP? A to jsem, prosím, vzděláním ekonom a volič ODS. Staří Římané říkali: "Modus est in rebus, sunt certi denique fines." Česky: něco jako že všeho s mírou, vše má své meze, hranice.

20.10.2009 20:58

Re: Pokračování

Ach jo. "Modla HDP", aneb Havlův úlet. Milý pane, růst HDP znamená rychlost zvyšování Vašeho bohatství a možností. To, že si můžete koupit lepší a bezpečnější auta, vybavení domácnosti, jet na zajímavější dovolenou a víc si tam toho užít, že máte větší škálu kvalitnějších potravin, že máte nové a lepší léky a nové metody ve zdravotní péči, že nemáte v televizi jeden, ale stovky programů, že máte běžně k dispozici technologie, o kterých se Vám před 20 lety ani nesnilo (mobilní telefon), atd. atd. atd., a že si toho všeho můžete víc dopřát, protože je to ve vztahu k Vašim příjmům čím dál levnější, to všechno je růst HDP a schovává se to za těma čísílkama, která občas publikuje statistický úřad. Růst HDP není moje modla, ale jsem rád, když je co nejvyšší, protože to neznamená nic jiného, než že se mám lépe než loni.

20.10.2009 21:25

Re: Pokračování

Co to znamená "mít se lépe"? Mít lepší auto? Vydělávat více peněz? Jezdit na stále extotičtější dovolené? Moci si dopřát místo oněch stovek programů tisíce? Zatím mně nikdo nepřesvědčil, že budu-li mít na den 5 bochníků chleba, budu se mít lépe, než bud-li mít bochníky dva. Jen pro zajímavost: já se zajímám např. o historii. Mimo jiné i o 2. světovou válku. Když v době totalitní vyšla Hamšíkova monografie "Druhý muž 3. říše" (Himlmler), přečetl jsem tuto knihu asi 3x. A tím jsem si skutečně mnohé zapamtoval. Dnes jsem knihami typu "Hitler a peníze", "Hitler a astrologie", "Hitler a sex", "Hitler a spodní prádlo 3. říše" natolik zahlcen, že už jest mně z toho někdy šoufl. Znovu: já se nechci ani v nejmenším vracet o 20 let zpátky. Jen tvrdím, že vše má mít svoji míru a že pokud ji překročíme, zle se nám povede.  A ty plastové lahve jsou opravud všude.  

20.10.2009 22:20

Re: Pokračování

O plastových lahvích nemluvím, já taky piju vodu z kohoutku. To s tím ale nijak nesouvisí. Mít se lépe je prostě mít se lépe. K tomu patří i větší výběr a více možností. Samozřejmě, někdy může být možností i příliš, ale stále máte možnost volby. Možnou volbou je i nespotřebovávat a šetřit a nikdo Vám v ní nebrání, ale už jen to, že si můžete vybrat, je dobré. Špatné je snažit se růst regulovat, protože tím tuto volbu berete ostatním. A vsadím se s Vámi o co chcete, že kdybyste se najednou probudil o nějakých 20-30 let zpátky a zjistil, co všechno Vám chybí a jak je spousta věcí najednou obtížnějších, o prospěšnosti růstu byste v mžiku přestal pochybovat. O tom, jak k nepoznání změnily společnost už zmíněné mobily či internet (k lepšímu), netřeba diskutovat. A spousta zlepšení je i ve věcech daleko méně markantních. Ostatně i ta kohoutková voda - pamatuju si, že na sklonku totáče a začátekem 90. let byla chuťově dost hnusná - alespoň u nás. Není divu, že výrobci balených tenkrát uspěli. Časem se ale kvalita kohoutkové rapidně zlepšila, takže jsme se k ní vrátili, čímž výrazně ušetříme. I v tom je schovaný hospodářský růst.

20.10.2009 20:41

Toto jsem psal do LN 8.9.2007

Vážený pane Loužku, nedávno jsem byl s kamarády na vandru. Sedli jsme si, znaveni výstupem k rozhledně, na dřevěnou lavičku. I jeden z nás vytáhl nějakou tu PET aquilu a řekl: "Tak v Praze jsem ji koupil za 18 a v Rožmitálu byla za 12". Tu jsme se všici přidali, kdo že kolik zaplatil za svůj "plast-chlast". A jeden kluk řekl: "Pánové, to já mám pití přibližně za 1,- Kč. Ráno jsem si ji napustil z kohoutku". Čímž mně promluvil z duše, neboť léta letoucí činím stejně. Všechny ty bonaquy, dobré vody, natury, sycené, méně sycené, perlivé, neperlivé, jemně perlivé - vždyť je to většinou iracionální. Např. pražská "kouhoutková" voda není - dle mého názoru - vůbec špatná. V nejhorším se dá dochutit šťávou či vitamínovou tabletou. A proč tahat ty těžké balíky vod z hypermarketů? To chápu třeba při povodních, nebo z důvodů zdravotních... Ale jinak? Já si myslím, že nápad s recyklací je dobrý. Právě z vandrů vím, že plastové lahve se povalují všude, i na těch nejneobvyklejších místech. A to nemluvím o Praze. Mně to vychází takto: bude-li povinnost láhve vykupovat, mnoho lidí si uvědomí, že je pro ně ekonomicky výhodnější natočit si vodu z kohoutku, než doma skladovat PET lahve, odnášet je do obchodu a vracet je ve frontě u okénka či automatu. A o to, dle mého, jde: OMEZIT (nikoli zrušit - i já si tu láhev s nápojem občas koupím) spotřebu. Naše západní civilizace se, jak lejno košile, drží axiomu, že čím více budeme vyrábět, tím budeme šťastnější. Za reálného socialismu na to byl dokonce zákon: maximální uspokojování stále rostoucích potřeb pracujícího lidu při minimalizaci nákladů. No, a dnes jásáme, vzroste-li GDP o 6 procent a ekonomové, bankéři a politici panikaří, není-li HDP křivka "hore háj" či dokonce klesá-li. Všimněme si, jak často se v reklamě používá slovo "více". Vice ze života! Více balení v jednom! Více peněz! Více diváků! 

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...