Diskuse k článku: Firma se brání demolici cukrovarů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 38
  • Poslední: 5.7.2007 17:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
5.7.2007 17:44

Nejlepe

at to Luftwafe vsechno vybombarduje vcetne sidla vybite baterkove vlady i s opozici.

5.7.2007 0:02

Rozhodnutím EU budeme tedy dovážet cukr z Kuby.

Kde jsem to už viděl.

4.7.2007 0:59

Nějak to narušilo můj poměr k EU.

Ukázalo se, že všechny moje animozity vůči EU jsou opodstatněné.

4.7.2007 20:07

Re: Nějak to narušilo můj poměr k EU.

opět se naše vláda nechala ojebat, a toto jsou důsledky nekompetentního a škodlivého disidentského amatérismuRv

protože před plyšákem jsme totižto vyráběli více cukru než-li celá Evropa dohromady;-P

4.7.2007 0:28

Přece jen to malinko przní pověst.

Pro další podnikání to poněkud svazuje ruce, jelikož je známo, co bude následovat.

3.7.2007 23:19

Jsou chvíle, kdy mne Klaus sere

Zase měl pravdu.

3.7.2007 12:53

http://www.szif.cz/irj/index_cs.html

3.7.2007 12:16

Jak je vidět, tak někde to EU odsouhlasí a v ČR ne. EU se prostě rozhodla, že zlikviduje

v ČR veškerou výrobu cukru a s pomocí veškerých orgánů EU toho dosáhne. Cukrovary budou zbourány, i když by se daly použít k výrobě něčeho jiného a udržet několik zaměstnaneckých míst v regionech, kde je velmi nízká zaměstnanost. Jen houšť a větší kapky. Takhle dosáhne EU toho, co se nepovedlo embargy v době studené války a co se nepovedlo ani Němcům válečnými snahami. K ččemu potom celá EU je, když my tady máme omezovat výrobu všeho a na všechno dostaneme kvóty, když na západ od nás to nedodržují bez jakýchkoliv postihů a trestů. Už by mohla celá EU táhnout tam kam patří a nemusela by otravovat vzduch ve střední Evropě.

3.7.2007 13:11

Re: Jak je vidět, nečetl jste, co píšu níž.

1.Otázka: kdo může za to, že kvótu má cukrovar a ne pěstitelé, nebo stát (který ji propůjčuje)

2.Otázka: kdo může za to, že ČR prodala tyto cukrovary této sympatické, férové a naše národní zájmy hájící společnosti Eastern sugar: EU nebo ČR???

Jste jako Paroubek, co nadává ODS za přeběhlíky, které si ČSSD sama vybrala na kandidátku.

2.7.2007 19:59

je jim líto peněz na demolici

je to jednoduché. Eastern Sugar si sehnal nějakou firmu, která objekty "koupí", které třeba ještě zaplatí, aby ušetřili peníze na demolici. A pak zůstanou nám tady nepotřebné objekty zařízení (odpad) cukrovaru, který nesmí vyrábět. A ten "kupec" pak "zkrachuje"... a vše nakonec tase zaplatí stát (daňoví poplatníci) - průhledná finta.

2.7.2007 21:01

Re: je jim líto peněz na demolici

R^

2.7.2007 21:46

Re: je jim líto peněz na demolici

nesmysl, objekty se dají využít i pro jinou výrobu

3.7.2007 10:10

Re: Re: je jim líto peněz na demolici

kompletně ? 8-o

3.7.2007 13:04

Re: Re: ? objekty se dají využít ?

ale Eastern sugar si radši nechá víc zaplatit za demolici. Kdyby se objekty daly tak dobře využít, byly by cenné a firma by se raději rozhodla inkasovat méně od EU a zbytek od kupce. Jenže to je jen vaše vysněné přání. Možná byste nic takového nenapsal, kdybyste to využití musel financovat ze své (nikoli státní) kapsy.

2.7.2007 19:01

Proč tu zkur...ou EU musíme pořád nesmyslně poslouchat?

Zlikviduje nám tady všechno, zničí konkurenci, aby sama prosperovala. To snad není pravda, co to je za ksindl !!!

2.7.2007 22:12

Re: Proč tu zkur...ou EU musíme pořád nesmyslně poslouchat?

A kdo si myslíte, že prodal ty cukrovary firmě Eastern Sugar, EU nebo češi ?

2.7.2007 18:19

Známé a neznámé

To, že se stát 17 let nezajímá o stav své země a oblast zemědělství je známé. Kdo si nechal zaplat za převedení kvóty na zpracovatele je neznámé.(Jsme asi jediná země, která si kvoty nepřevedla na zemědělce nebo nepropůjčila zpracovateli). Kdo vydělá na nesmyslném rozhodnutí fondu je známé. Všichni, kteří si postavili nové kapacity na výrobu biopaliv atd. si musí libovat.Konkurence je zlikvidovaná. EU za tenhle případ nemůže, pouze někdo inteligentně investoval a měl informace o záměrech ES, rychle postavil nové kapacity a vesele si píská.

2.7.2007 17:36

no doufam , ze si nasi statni urednici budou stat za svim, a nepovoli!!!

to si nizozemska EASTERN SUGAR nejak naplanovala, dostala prachy 710 milionu od nas danovych poplatniku a jeste chce zavrene zavody prodat - a zase se placa o zajisteni zamestnanosti!!!!!!  DOUFAM, ZE CECH UZ KONECNE POCHOPIL, ZE staty EU CESKOU REPUBLIKU VUBEC NECHTEJI A NEBEROU JAKO PARTNERA , ALE POUZE JAKO DOJNOU KRAVU NIC VIC  CHTEJI PRACHY A NIC NAM NEDAJI , NATOZ ZADARMO_________ priklady????

banky - nejdrazsi poplatky nacokoliv si spomenete, kdby se dal spoplatnit i vzduch v pobockach , butte si jisti, ze i ten by se platil

EU - jsme cistymi platci od EU nedostavame vubec nic , jenom prispivame a zpet nedostavame ani tech 100% co tam platime!!!!!!!!!

a muzeme takto dale pokracovat!!!!!!!

2.7.2007 21:52

Re: no doufam , ze si nasi statni urednici budou stat za svim, a nepovoli!!!

od EU nedostavame vubec nic

zeptejte se Čunka proč tomu tak je a proč nemá schopnosti/vzdělání a rozhled na požadovanou úroveň činnosti MMR...

2.7.2007 22:39

Re: Re: no doufam , ze si nasi statni urednici budou stat za svim, a nepovoli!!!

Dejte si studený obklad. EU se nenechá jen tak oblbnout. Proto chce projekty, dobře zpracované. Pokud chcete nadávat, tak na minulou vládu ČSSD, která projekty nepřipravila. Tam je viník, Čunek by za to mohl, pokud by peníze nebyly v následujícím roce.

3.7.2007 11:41

Re: Re: Re: no doufam , ze si nasi statni urednici budou stat za svim, a nepovoli!!!

má to jeden problém, přesto že se z nás stali čistí plátci příspěvků do EU, zpět získanou část tzv. "dotací" smíme použít jen na jimi schválené účely - převážně nevýrobní, terciální sféru abychom nekonkurovali naší zemědělskou výrobou nákladné zemědělské výrobě starých zemí, notně dotovanou EU. Příspěvky odvádíme neúčelově, zpět dostaneme složitě jen na chávlené účely,přičemž velkou část vyžere nákladná byrokracie a poradenské firmy. Z čistý odvod můžeme zřídit nové úřady a nevýrobn sféru.

2.7.2007 17:19

Nestydatá vyžírkovská pozice Eastern sugar zaplaťpámbu narazila!

A to je dobře, protože ti tady s námi cvičili, hlavně aby shrábli maximum. Teď by ještě ušetřili na demolici přes nějaký bílý koně. No, měli to móóc dobře připravený, akorát Magore Mildo jim to překazily volby a odchod oranžové čeládky.

Pro ty kdo se tady v diskusi ptali na přiblblou cukerní politiku: byla přijata kvůli nadvýrobě a rozdělení kvót zabraňovalo nadprodukci. Současně byla uměle držena cena cukru (domácího řepného) tak, aby mohl konkurovat třtinovému. Jenže to neprošlo přes WTO (něco za něco) a začalo se s uvolňováním. Takže aby cena klesla, dostávají pěstitelé míň za cukr, víc jako dotace. Kdo chce vrátit kvótu výroby (= jakoby prodat ji zpět EU) dostane těžký prachy. Důvod je náhrada za investice, které se nevyužijí, zde vidíte důvod, proč ES musí bourat. Smysl této politiky je odbourat dotovaný export kvóty B a udělat na trhu místo pro třtinový cukr od černoušků.

A nakonec to svinstvo: všude na západě si státy už z národních zájmů kvóty drží, a pokud je někdo prodává, tak sedláci společně s cukrovary. U nás byl držitel kvóty jen a pouze cukrovar, a ten tedy shrábne téměř všechny prachy z odstupného. Zemědělci, kterým zůstane řepná technika na dvoře, utřou za almužnu. Je to výsledek práce Agrární komory, která nechtěla kvóty na pěstitele dělit, že se se svými členy- cukrovary dohodne. Bohužel, byly to kecy. A stejné je to teď, když před Intersparem protestujou členové AK proti dovozu masa, který provozují nejvíc sami členové, namátkou Kostelecké uzeniny a jiní.

Ještě dotazy?

2.7.2007 17:01

nenasytný žraloci pro který jsou nekalý peníze vším

využívají přihlouplých socialistických předpisů unie, kdopak to těm dobytkům asi přihrál, aby dostali prachy za to , že nebudou vyrábět ?

2.7.2007 17:22

Re: nenasytný žraloci pro který jsou nekalý peníze vším

Prosím nenadávejte na firmu, která to s námi myslí dobře. Mají připravený perfektní program pro využití objektů. Ve stávajících budovách cukrovarů lze bez větších investic skladovat vysoce toxické odpady z celé EU. A navíc ještě v každém areálu zaměstnají dva vrátné...

3.7.2007 11:44

Re: Re: nenasytný žraloci pro který jsou nekalý peníze vším

velmi, ale velmi trefné !!!!

2.7.2007 16:42

Zemědělci dostanou podle nesmyslné

a naprosto protitržní "logiky" peníze za to, že nebudou nic dělat, v tomto případě rozuměj pěstovat cukr, kterého je celosvětový nadbytek. Tomuto naprosto diskriminačnímu přístupu k jiným producentům říká EU "demokracie". Divím se, že zástupci jiných producentů toto dávno nenapadli u Evropského soudu, protože na jedné straně jsou okrádáni daňoví poplatníci o svoje peníze a na straně druhé jsou tyto peníze doslova rozdávány jiným ZA NIC! Jedná se o relikt francouzské politiky, díky které jde daleko největší podíl (skoro 50%!) EU rozpočtu na zemědělské dotace! Jinými slovy řečeno: občan EU, který nemá to štěstí být dotovaným zemědělcem, ze svých daní platí na to, aby si mohl kupovat drahou zemědělskou produkci, ketrá by jinak stála podstatně méně.

2.7.2007 17:28

Re:Milý Jendo

V tomto konkrétním případě dostanou zemědělci almužnu a prachy shrábne Eastern sugar. To na upřesnění.

Co se týká cukerní politiky, taková byla, když jsme do EU vstupovali. A protože jsme vstupovali my do EU a ne naopak, tak je to prostě takhle. Ve Francii, Německu i jinde mají lidi k venkovu trochu jiný, řekl bych míň závistivý a víc chápající postoj, asi proto, že tam zůstává relativně víc lidí spojeno s venkovem a jeho obyvateli. U nás jsme vybudováním skvělých zítřků přes JZD tento vztah ztratili. Naopak jsme získali krásnou metaforu pro idiota - vypadá jako zemědělec.

2.7.2007 16:36

at zije eu

dekujeme ze jsi nam drahy brusele znicil cukrovarnicky prumysl....ted jeste aby po nem nezbyla ani pamatka ze ;-€ za tohle by mel odpovedny urednik dostat poradne pres drzku.

2.7.2007 16:53

Šopátko naivní modroučký a tupoučký, které nepije, nekouří, nefetuje, zato je plno pravicových ideálů a myšlenek velkého Ády

TO VÍŠ SVAZÁKU, NEVIDITELNÁ RUKA TRHU ÚŘADUJE ;-D

2.7.2007 18:49

Re: Šopátko naivní modroučký a tupoučký, které nepije, nekouří, nefetuje, zato je plno pravicových ideálů a myšlenek velkého Ády

To není osle, neviditelná ruka trhu ale viditelná ruka bruselských úředníků podporujících z tradice a za peníze Francii a Španělsko.